رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

واحدهای اقتصادی که در فارس فعالیت می کنند باید حساب های بانکی خود را به استان بیاورند

۱۹:۱۰ - ۲۰۱۶/۱۰/۲۲
استاندار فارس در جهرم :

واحدهای اقتصادی که در فارس فعالیت می کنند باید حساب های بانکی خود را به استان بیاورند

استاندار فارس گفت: با توجه به اینکه جمعیت شهرستان جهرم چهار و نیم درصد جمعیت استان فارس را دارا می باشد هشت درصد شهدای استان را در خود جای داده است که بیانگر اعتقاد و ایمان مردم به دین و وطن خود می باشد.

به گزارش صبح شیراز , سید محمد علی افشانی در سفر شهرستانی خود به جهرم در گلزار شهدای این شهرستان حضور یافت و قبور مطهر شهدا را گلباران نمود.
استاندار فارس در ادامه ضمن افتتاح چندین پروژه ورزشی در جلسه شورای اداری این شهرستان حضور یافت و اظهار داشت: شهر جهرم، شهری که مهد علمای بزرگواری چون آیت الله نجفی لاری، آیت اللهی، شب زنده دار می باشند که برای کل کشور شناخته شده هستند و منشا خدمات زیادی برای مردم بوده اند.
وی ادامه داد: امروز نیز این شهرستان در تقدیم شهدای مدافع حرم در کل کشور پیشتاز می باشد.
مهندس افشانی افزود: حضور هیجده نماینده استان فارس در مجلس شورای اسلامی ظرفیت خوبی را برای این استان فراهم کرده که باید از آن به نحو مطلوب استفاده شود.
استاندار فارس گفت:  دولت در شرایط دشواری از نظر تورم بالا و تحریم های فراوان اداره امور کشور را بدست گرفت اما امروزه خوشبختانه این تورم تک رقمی شده و ثبات قابل ملاحظه ای بر بازار حاکم شده است. 
وی ابراز داشت: امسال که چهارمین سال دولت می باشد نرخ نوسانات ارز کمتر از پنج درصد می باشد که به نوبه خود بی سابقه می باشد و برای اولین بار بعداز سال ۱۳۳۱ تراز مالی کشور مثبت شده است.
مهندس افشانی گفت: امروز مشکلات بیمه های حمل بار با کشتی های کشور حل شده و به راحتی بارگیری کالا و نفت انجام می دهند.
استاندار فارس ابراز داشت: آرزوی ما این است که نفت خام صادر نکنیم اما در حال حاضر پایه اقتصادی کشور ما بر مبنای نفت می باشد و در یکساله گذشته میزان صادرات ما به دو میلیون بشکه رسیده است.
وی اظهار داشت: بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول پیش بینی می شود که رشد اقتصادی ما حدود چهار و نیم درصد و ۲۲ میلیون دلار به تولید ناخالص داخلی کشور افزوده می شود که نشان دهنده این است که کشور رشد اقتصادی خود را آغاز کرده است.
استاندار فارس ادامه داد: در شرایط موجود افرادی که دارای تریبون هستند بویژه نمایندگان مجلس و ائمه جمعه و اصحاب رسانه امید را در جامعه تزریق کنند و از مردم بخواهند که در سرنوشت خود مشارکت نمایند.
وی گفت: علیرغم همه تلاش های عربستان و کشورهای منطقه مبنی براینکه میزان بدست آورده کشورمان از سهم بازار را از دست دهیم توانستیم بر مشکلات فائق آئیم.
مهندس افشانی افزود: دفاع از سهم بازار از دفاع از مرزها برای کشورها مهم تر است و این کار ساده ای نبود که کشور ما توانست در شرایط بوجود آمده پس از برجام سهم از دست داده نفت را بدست آورد.
وی گفت: با فروش نفت فقط می توانیم رشد اقتصادی داشته باشیم اما با تبدیل نفت به فرآوردههای نفتی  با احداث صنایع بالا دستی به توسعه می توانیم برسیم.
استاندار فارس ادامه داد: توسعه اقتصادی با تعمیق علم و فن همراه است و رشد بدون آن محقق می شود.
وی گفت: در استان هم گام های خوبی در زمینه حل و نقل برداشته شده و در هفته دولت امسال نیز حدود چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح شد.
استاندار فارس افزود: افتتاح پتروشیمی شهدای مرودشت و چهار هزار هکتار آبیاری تحت فشار نیز در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور به فارس انجام شد.

وی گفت: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بر همه مدیران ضروری است که ۲۴ بند ابلاغی را در ذهن بسپارند و باید در راستای آن قدم های اساسی برداریم.
استاندار فارس افزود: اقتصاد مقاومتی شامل بخش های مختلف از جمله درون زا بودن و برون گرا بودن می باشد که برون گرا بودن  یعنی با دنیا ارتباط سازنده  داشته باشیم و لازمه صادرات محصول نیز همین ارتباط می باشد.
وی ادامه داد:  اما هیچ وقت با اینها به توسعه  نمی رسیم و باید به درون زا بودن آن و تکیه بر داشته های خود تاکید داشته باشیم.
مهندس افشانی گفت: برون گرا بودن به معنی این می باشد که دانش و تکنولوژی را از دنیا بگیریم و سطح دانش و تکنولوژی کشور را ارتقاء دهیم.
استاندار فارس گفت: در راستای توجه به دانش بنیان بودن اقتصاد مقاومتی در سال جاری بیش از ۳۸ شرکت دانش بنیان در معاونت علمی رئیس جمهوری تصویب شد.
وی ادامه داد: شهرستان جهرم با دارا بودن نیروهای کارامد فراوان از نیروخیز ترین شهرستان های استان می باشد و باید در زمینه شرکت های دانش بنیان پیشتاز باشد و حمایت های لازم نیز خواهد شد و تسهیلات کم بهره ارائه می شود.
استاندار فارس گفت: شش ماهه امسال به لحاظ وزنی ۸۰ درصد و به لحاظ ارزشی ۳۲ درصد افزایش صادرات  نسبت مدت مشابه سال قبل داشته ایم.
وی ادامه داد: این صادرات مربوط به گمرکات استان است و مدیران باید توجه کنند که صادرات باید تماما از گمرک استان انجام شود.
استاندار فارس گفت: واحدهایی که در استان فعالیت می کنند باید حساب های بانکی خود را به استان بیاورند. نمی شود که همه مشکلات و زحمات روی دوش استان باشد اما حساب ها در تهران  متمرکز شود.
وی گفت: مدیران باید تلاش کنند که همه واحدهای ما که از استان خدمات می گیرند باید حساب های آنها در بانک های استان و شهرستان بچرخد تا تحرک در اقتصاد ایجاد کند.
استاندار فارس افزود: با توجه به خشکسالی های موجود، بحث آب استان به عنوان اولویت اول با  جدیت دنبال می شود و باید از سوی مصرف کنندگان صنعت، کشاورزی و خانگی رعایت شود.
مهندس افشانی ابراز داشت: برای رفع مشکل آب استان معاون اول رئیس جمهور به همراه وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی به استان آمدند و جلسه ای خاص آب گذاشته شد و تصممیم گرفته شد که موضوع آب استان در شورای عالی آب بررسی شود.
استاندار فارس گفت:  چهار موضوع را در خصوص مسئله آب پیشنهاد دادیم که عبارتند از 
۱-    از محل شیرین کردن آب دریا آب شهرستان هایی که نزدیک تر هستند  تامین شوند
۲-    پساب شهرها پایدارترین آب موجود در کشور است وآب پساب برای صنعت و فضای سبز شهری مصرف می شود.
۳ با اجرای آبخیزداری، همین  آب موجود هم از استان خارج نشود و چهارمین پیشنهاد نیز اتمام پروژه های آبیاری تحت فشار می باشد که در سرفصل های امسال استان ۳۰ هزار هکتار ابیاری نوین تصویب شده و تلاش می شودکه انجام شود.
استاندار فارس کشت گلخانه ای را یک ضرورت دانست و افزود: این کشت بحث جدی است چراکه کشاورزی پایه اقتصاد فارس است و باید تغییر روش دهیم.
وی گفت: باید با تغییر روش در کشاورزی علاوه بر توانمندسازی کشاورزان و افزایش کیفی و کمی محصولات به ایجاد اشتغال کمک کنیم.
مهندس افشانی افزود: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات  کشت گلخانه ای وجود ندارد و به هر میزان که لازم باشد پرداخت  می شود خصوصا در شهرستان جهرم که یکی از شهرستان های تولید محصولات کشاورزی در کشور است.
استاندار فارس به بهبود صنعت اشاره ای کرد و افزود: دولت امسال ۱۶ هزار میلیارد تومان برای رونق ۷۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط  توزیع کرد که فارس با پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان  و بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان توزیع بین بانک های مختلف در کشور اول است.
وی گفت: مردم شهرستان باید تلاش کنند که سهم خود را بگیرند و بدانند که برای واحدهای مشکل دار و بالای ۶۰ درصد پیشرفت سقفی برای پرداخت نداریم.
استاندار فارس افزود: باید تلاش کنیم و با کوشش مشکلات را حل کنیم وبخش خصوصی می تواند به تنهایی و با حمایت مسئولان بر مشکلات فائق آید.
وی ادامه داد: کلیات امایش استان در شورای برنامه ریزی استان تصویب شده است و چشم انداز آن نیز مشخص می باشد.

استاندار فارس به انتخابات اشاره کرد و افزود: اولین اقدام مدیران تقویت نهادهای اجتماعی غیر دولتی است که باید انجام دهند.
وی گفت: تقویت نهادهای اجتماعی و رفع مشکلات اجتماعی تنها با مشارکت مردم انجام و رفع می شود

مهندس افشانی افزود: تقویت نهاد انتخابات از نتیجه انتخابات مهمتر است و این تقویت زمانی حاصل می شود که مردم به مجریان اعتماد داشته باشند تا در نهایت آنچه که انتخاب مردم است رقم بخورد.
استاندار فارس افزود: باید در جریان انتخابات بین مردم  ایجاد اعتماد کنیمتا میزان مشارکت مردم هم بالاتر رود.
وی گفت: مشارکت بیشتر مردم بیانگر مقبولیت نظام در بین مردم  و اعتماد به حاکمان و برگزار کنندگان می باشد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.