رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

من یک اصلاح طلب ریشه دار هستم و همواره با صدای بلند آن را گفته ام

۱۸:۱۰ - ۲۰۱۶/۱۰/۲۵
استاندارفارس در نشست با احزاب :

من یک اصلاح طلب ریشه دار هستم و همواره با صدای بلند آن را گفته ام

سید محمد علی افشانی گفت : من به یک جریان سیاسی وابسته ام، من یک اصلاح طلب ریشه دار هستم و همواره با صدای بلند آن را گفته ام. امکان ندارد که رای فردی را جا به جا کنم.

مهندس سید محمد علی افشانی، در نشست هم اندیشی احزاب سیاسی فارس در شیراز که با حضور قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور در شیراز برگزار شد افزود: اما یک واقعیت را هم باید پذیرفت و آن اینکه وضعیت و شرایط امروز احزاب به مراتب مطلوب تر از سال های گذشته است.
وی ادامه داد: همه می دانند که امروز احزاب ما نسبت گذشته در جایگاه بسیار بهتری قرار دارند اما هنوز با جایگاه احزاب در نظام های مردم سالار فاصله دارند.
استاندار فارس افزود: البته ملاک نباید تعدد احزاب باشد بلکه باید چند حزب قدرتمند که در لایه های اجتماعی نفوذ داشته و تاثیرگذار باشند را فعال کنیم.
وی گفت: امیدواریم روزی همه در نظام جمهوری اسلامی در عمل به این فکر بیافتیم که تنها راه رفع مشکلات مردم وجود نهادهای نظارتی غیر دولتی است که رسانه ها و احزاب از جمله آنها هستند.
مهندس افشانی تصریح کرد: هرجا که آزادی مطبوعات بیشتر باشد فساد و اختلاس نیز کمتر خواهد بود و هرجا کمتر باشد عکس این اتفاق روی خواهد داد.
وی گفت: نباید در فضای مجازی که ایجاد شده با احساسات مردم تجارت شود. امروز در شبکه های مجازی به هر شکل تجارت می کنند و این آسیبی است که در آینده مشکل ساز خواهد شد.
استاندار فارس افزود: همه مشکلات کشور از آنجا شکل می گیرد که قدرت بر اخلاق تسلط پیدا می کند و این قدرت وقتی یک شبکه مجازی هم در اختیار داشته باشند که بتواند با احساسات مردم بازی کند مشکلات بیشتری ایجاد می کند.
مهندس افشانی ابراز داشت:  اقتصاد و سیاست در هم تنیده هستند و نمی توان یکی را تایید و دیگری را نفی کرد.
استاندار فارس گفت: آزادی مقدم بر عدالت است چرا که اگر آزادی نباشد کسی نمی تواند از عدالت دفاع کند اما عدالت محیط بر آزادی است وباید توامان حرکت کنند. 
وی به دستاوردهای دولت اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در شرایطی کشور را تحویل گرفت که هیچ ثبات بازاری وجود نداشت اما در مدت سه سال و سه ماه که از عمر دولت گذشته نرخ ارز بیشتر از ۵ درصد تغییر نکرده که این به معنی ثبات بازار و اقصاد می باشد و کار ساده ای نیز نمی باشد.
مهندس افشانی ادامه داد: کسی که کار اقتصادی کرده می داند که تورم ۴۴ درصدی را تک رقمی کردن کار کمی نیست و در همین مدت کوتاه توانستیم سهم از دست رفته بازار نفت را به دست آوریم و امروز بیش از ۲ میلیون بشکه نفت صادر می کنیم که بیانگر توان اقتصادی مجموعه است.
استاندار فارس افزود:  بر اساس آمار مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در سال نود و دو  ۱۶.۸  بوده است که علیرغم فشارها و مشکلات موجود با حمایت دولت و تلاش های صورت گرفته این عدد به ۱۲.۱ کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: صادرات ۶ ماهه اول امسال در فارس ۱۰۴ درصد بیش از مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی به دانش بنیان بودن اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی که مطرح شده امسال ۳۸ شرکت دانش بنیان از فارس در معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور مصوب و ابلاغ شد.
استاندار فارس، در خصوص خدمات ارائه شده از سوی دولت تدبیر و امید نیز گفت: در حالی که از سال ۱۳۴۴ تا سال ۹۲ در استان ۶۰۴ روستای بالای ۲۰ خانوار گازدار شده در سه سال فعالیت دولت یازدهم بیش از ۶۰۰ روستا از نعمت گاز بهره مند شدند و مابقی نیز ظرف ۲ سال آینده گازرسانی خواهد شد.
استاندار فارس، ضمن انتقاد از انتشار برخی از شایعات در شبکه های مجازی از جمله جدا شدن مدیریت منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان از منطقه ویژه لامرد افزود: این منطقه اصلا جزو استان فارس نبوده که جدا شده باشد. منطقه انرژی بر لامرد هشت هزار و ۵۰۰ هکتار بوده که هنوز هم وجود دارد که فقط در قانون جدید چون هر فرد تنها یکجا می تواند عضو هیات مدیره باشد، هیات مدیره این ۲ مجموعه که مشترک بود از هم جدا شد.
وی گفـت: یا در جای دیگر می گویند که استان فارس به دو استان فارس جنوبی تقسیم شده که این نیز از اساس کذب است.
مهندس افشانی بر رعایت حقوق انسان ها تاکید کرد و افزود: رعایت حقوق مردم بسیار مهم می باشد و در انتخابات سال گذشته نیز به فرمانداران تاکید کردم که به قیمت جانتان هم که شده از حقوق مردم دفاع کنید و اگر فرد مخالفتان با یک رای انتخاب شد با افتخار سر خود را بالا بگیرید اما اجازه ندهید که با تقلب و با خرید و فروش رای به اسم رای مردم کسی وارد مجلس شود.
وی ادامه داد: من به یک جریان سیاسی وابسته ام، من یک اصلاح طلب ریشه دار هستم و همواره با صدای بلند آن را گفته ام. امکان ندارد که رای فردی را جا به جا کنم.

در این جلسه نمایندگان احزاب به بیان دیدگاهها و پیشنهادات خود پرداختند.

دیدگاه‌ها

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.