رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افزایش ۱۰۴ درصدی صادرات فارس در ۶ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال

۱۹:۱۰ - ۲۰۱۶/۱۰/۲۹
استاندار فارس خبر داد :

افزایش ۱۰۴ درصدی صادرات فارس در ۶ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال

استاندار فارس گفت: به تمام صادر کنندگان توصیه می کنم که شرکت های دانش بنیان را دریابند و از توان و ظرفیت آنها استفاده کنند.

به گزارش صبح شیراز , مهندس سید محمد علی افشانی، در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استانی و ملی که با حضور قائم مقام و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: نخبگان ما در این شرکت ها سرمایه گذاری کرده اند و باید از آنها حمایت شود.
وی ادامه داد: ما یک وظیفه بزرگتر داریم و آن حفظ منابع انسانی است که نخبنگان ما در اولویت هستند چرا که اگر اینها در اثر بی توجهی و فراهم نبودن شرایط فعالیتشان از کشور خارج شوند هرگز نمی توانیم با کشورهایی که این نخبگان را جذب کرده اند رقابت کنیم.
استاندار فارس تصریح کرد: بنابراین برای حفظ این جوانان که مهمترین سرمایه های کشور هستند باید با حمایت از شرکت های دانش بنیان و خرید محصولات آنها تلاش کنیم که این سرمایه ها بمانند و در آینده سرنوشت کشور را رقم بزنند.

**قیمت و کیفیت کالا، بیانگر پیشرفت صنعت و فرهنگ کشورها است
مهندس افشانی، در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تاکید بر لزوم توجه تولیدکنندگان و صادر کنندگان به قیمت و کیفیت کالا افزود: این ۲ مقوله بیانگر پیشرفت کشورها در عرصه صنعت و حتی فرهنگ است و اساسا هر کشوری با کالای تولیدی خودش معرفی می شود.
وی، صادرات را معیاری برای ارزیابی فرهنگ کشورها دانست و بیان کرد: اگر کالا مطابق با مشخصات قرارداد و تعهد، به موقع و با کیفیت مناسب تحویل خریدار شود، این بیانگر پایبند بودن جامعه به عهد و پیمان  است اما اگر غیر از این باشد، طرف مقابل این برداشت را می کند که با کسی مواجه است که در گفتار و کردار صادق نیست و این خود ویران کننده بازار و حقوق نسل های آینده است.
استاندار فارس گفت: توسعه پایدار باید پاسخگوی نیاز امروز بدون فنا کردن حقوق نسل های آینده باشد و اگر صادر کننده ما به گونه ای عمل کند که آن بازار را با ایجاد اعتماد و رضایت طرف مقابل حفظ کند این یعنی حفظ حقوق نسل های آینده اما اگر غیر از این عمل کند حقوق نسل های آینده را فنا کرده است.
مهندس افشانی اظهار کرد: بازرگانان ما باید بدانند که کار آنها یک کار معمولی نیست بلکه کاری است که کشورها و ملت ها را وادار می کند که راجع به ملت ایران با فرهنگی کهن قضاوت کنند.
وی ادامه داد: ما باید بدانیم که تنها زمانی می توانیم بر مشکلات اقتصادی کشور فائق آییم که صاحبان ثروت، قدرت و فکر در کنار یکدیگر باشند و با هم گام بردارند.
استاندار فارس اضافه کرد: اینها اگر به دنبال محکوم کردن هم باشند این بار هیچگاه به منزل مقصود نخواهد رسید.
مهندس افشانی گفت: بخش خصوصی و بخش دولتی ما نباید به دنبال یافتن مقصر باشند چرا که هر کدام می توانند برای مقصر دانستن دیگری دلایل متعددی بیاورند، بنابراین این دو باید در کنار هم باشند و برای رفم مشکلات از صاحبنظران و متفکران فن نیز استفاده کنند.

**تمام شاخص ها و نماگرها بیانگر خروج کشور از رکود است
استاندار فارس، در بخش دیگری از سخنان خود، تمام شاخص ها و نماگرها را بیانگر خروج کشور از رکود دانست و گفت: خوشبختانه با هر نگاه و نقدی که نسبت به دولت باید داشته باشیم باید بپذیریم و بدانیم که دولت موفق شده با تلاش گسترده مدیران با تجربه و تولید کنندگان و صادر کنندگانی که بار اصلی را بر دوش داشتند، اقتصاد کشور را از رکود خارج کند.
وی ادامه داد: دکتر مسعود نیلی که به اعتقاد من متفکرترین اقتصاددان کشور است با استدلال ریاضی و علمی ثابت کرد که ما از رکود خارج شده ایم و اعلام کرد که این یک حرف سیاسی نیست.
مهندس افشانی افزود: در همین استان فارس در ۶ ماهه اول امسال میزان صادرات نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۴ درصد افزایش یافت که این فقط به لحاظ ارزی و ریالی است و ارزش وزنی صادرات انجام شده بیشتر است.
وی افزود: در استان فارس تاکنون به بیش از ۲۸۳ واحد تولیدی، ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل طرح بهین یاب صنعت پرداخت شده و مشکلات حدود ۳۰۰ واحد دیگر نیز در کارگروه رفع موانع تولید حل گردیده است که تمام اینها بیانگر بهبود اوضاع است.

**ترویج کنندگان ناامیدی در جامعه، بدانند که این راه بن بست است
استاندار فارس گفت: کسانی که یاس و نامیدی را در جامعه ترویج می کنند بدانند که این راه بن بست است و به آنها توصیه می کنیم که با مردم همراه شوند و درمردم امید ایجاد کنند و بگذارند که انسان های امیدوار بیایند و با سرمایه گذاری خود مشکلات مردم را رفع کنند.
وی اظهار کرد: با ساختن یک حرف غیر واقعی و نقد آن، مشکل جامعه ما حل نمی شود.
مهندس افشانی گفت: امروز مسیر در حال هموار شدن است، ترافیک حضور مسئولان و هیات های تجاری و اقتصادی خارجی بیانگر باز شدن مسیر و آب شدن یخ ها است و جامعه در مسیر حرکت رو به جلو قرار گرفته است و در چنین شرایطی نیاز است که با اعتماد به نفس و تلاش، سهمی از بازارهای جهانی را همین امروز به دست آوریم.
استاندار فارس تصریح کرد: مثبیت شدن تراز تجاری کشور بعد از ۶۰ سال نیز بیانگر این است که اقتصاد در مسیر خوبی حرکت می کند.
وی افزود: اینکه کمتر از یک سال بعد از برجام، میزان صادرات نفت از کمتر از یک میلیون بشکه به بیش از ۲ میلیون بشکه برسد کار بزرگی است چرا که کسی که سهم ما را در بازار تصاحب کرده بود به راحتی کنار نمی رفت به ویژه با توطئه هایی که عربستان و کشورهای همراه او داشتند.  
استاندار فارس ادامه داد: این بیانگر توان مدیران کشور و تلاش آنها برای رفع مشکلات کشور و مردم است.

**رقابت در بازار، با دانش، فناوری درست و مدیریت کارآمد امکان پذیر است
استاندار فارس گفت: در دنیای امروز نمی توان با مباحث گفتاری و ذهنی تولید را به گونه ای پیش برد که بتواند رقابت کند، این نیاز به دانش، فناوری درست و مدیریت کارآمد دارد.
وی، صادر کنندگان را معرف فرهنگ مردم و موتور محرکه اقتصاد کشور و استان دانست و ادامه داد: مدیران واحدهای تولیدی و بخش های صادراتی اگر سیستم مدیریت کیفیت را در واحدهای تولیدی خود و بخش های صادراتی مستقر کنند بسیار موثر خواهد بود.
مهندس افشانی اضافه کرد: گواهی استاندارد یعنی رعایت حداقل ها و یک گواهینامه ای است که این شرکت ها و واحدها بدانند که در مسیری قرار گرفته اند که می توانند رشد کنند و این زمانی موثر است که سیستم مدیریت کیفیت نیز در واحدهای تولیدی ما مستقر شود.
در این مراسم از تعدادی از صادرکنندگان نمونه استانی و کشور تجلیل شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.