رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فارس به عنوان استان معین به ارائه خدمات به زائران می‌پردازد

۱۶:۱۱ - ۲۰۱۶/۱۱/۰۸
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس :

فارس به عنوان استان معین به ارائه خدمات به زائران می‌پردازد

معاون گردشگری و زیارتی استاندار فارس از صدور ۷۰ هزار ویزای اربعین در استان فارس خبر داد و گفت: در ایام اربعین استان فارس به عنوان استان معین به ارائه خدمات به زائران می‌پردازد.

به گزارش صبح شیراز ، شاپور رستمی صبح امروز در گردهمایی بزرگ پیرغلامان و خادمان حسینی با اشاره به اینکه استان فارس در آیین‌های اربعین پیشگام است، اظهار داشت: در ایام اربعین استان فارس به عنوان استان معین به ارائه خدمات به زائران می‌پردازد. 

وی با اشاره به راه‌اندازی موکب احمدبن‌موسی (ع) در کربلا گفت: استان فارس با راهبری ۱۱ موکب توسط سپاه فجر استان و همکاری ستاد عتبات عالیات عراق به کار خدمت‌رسانی به زائران می‌پردازد و از این لحاظ در میان سه استان برگزیده کشور قرار دارد. 

رستمی با اشاره به اشتیاق مردم استان فارس برای پیاده‌روی اربعین حسینی افزود: امسال تلاش شد که صدور روادید با سهولت بیشتری انجام شود و تاکنون ۷۰ هزار ویزای اربعین در استان فارس صادر شده و ۸۵ هزار نفر نیز برای اربعین ثبت‌نام کرده‌اند. 

معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس با اشاره به بزرگداشت پیرغلامان حسینی در استان فارس خاطرنشان کرد: آنچه سبب دلبستگی مردم به فرهنگ عاشورا شده است، نقش بارز پیرغلامان در انتقال این فرهنگ و مفاهیم مرتبط با آن است. 

مظفر مختاری، رئیس شورای هیئت‌های مذهبی در استان فارس از فعالیت ۷ هزار هیئت مذهبی در استان خبر داد و گفت: حضور و وجود هیئت‌های مذهبی یکی از بزرگترین توانمندی‌های کشور است که سبب زنده نگه داشتن راه امام حسین (ع) می‌شود. 

وی احترام مردم به هیئت‌های مذهبی و پیرغلامان را ناشی از احترام امام حسین (ع) دانست و افزود: پیرغلامان و خادمان حسینی که همیشه در دفاع از حریم اهل بیت پیشقدم بودند باید با تربیت نسل جوان این امر را حفظ و منتقل کنند. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.