رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اقتصادمقاومتی باید همواره مبنای راه باشد و به عنوان سند بالادستی برای تصمیم گیری های ملی و استانی مورد توجه قرار گیرد

۱۶:۱۱ - ۲۰۱۶/۱۱/۲۳
استاندار فارس :

اقتصادمقاومتی باید همواره مبنای راه باشد و به عنوان سند بالادستی برای تصمیم گیری های ملی و استانی مورد توجه قرار گیرد

استاندار فارس با بیان این که موضوع اقتصاد مقاومتی مسئله ای کوتاه مدت نیست که برای یک یا دو برنامه پنج ساله مورد توجه باشد، گفت: خوشبختانه تمام بندهای اقتصادمقاومتی به گونه ای تنظیم شده است که باید همواره مبنای راه باشد و به عنوان سند بالادستی برای تصمیم گیری های ملی و استانی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش صبح شیراز ، مهندس سيدمحمدعلي افشاني در جلسه ستاد اقتصادمقاومتي استان با بيان اين كه اين استان در گزارش دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي پنجم را كسب كرده و در رديف استان هاي خوب قرار گرفته است، اظهار داشت: نبايد به اين ارزيابي فقط به عنوان يك گزارش نگاه شود؛ زيرا نتايج اين گزارش وارد جامعه خواهد شد؛ اگر درست و خوب كار شود سود آن را مردم خواهند برد و اگر ضعف و كوتاهي رخ دهد مردم زيان خواهند كرد.
وي با اشاره به اين كه در گزارش دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي سه طبقه استان هاي خوب، متوسط و ضعيف دسته بندي شده اند، افزود: موفقيت استان به لحاظ رتبه بندي كشوري مناسب است اما با توجه به نمره اي كه بايد كسب مي شد، كم است.
استاندار فارس با تاكيد بر اين كه دستگاه هاي اجرايي استان و كميته هاي زير مجموعه ستاد اقتصاد مقاومتي فارس بايد در خصوص عملكردشان در گزارش دبيرخانه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي مورد ارزيابي قرار گيرند، ادامه داد: شاخص هاي اين گزارش خيلي خوب است و اگر گزارش بهتري در زمان مناسب داده شده بود، رتبه خيلي بالاتري به دست مي آورديم.
مهندس افشاني به عنوان نمونه به واگذاري پروژه هاي دولتي به بخش خصوصي اشاره كرد و با تاكيد بر اين كه هدف از واگذاري اين پروژه ها سود بردن دولت نيست، تصريح كرد: هدف از واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي اين است كه زودتر به بهره برداري برسند و مردم از خدمات آن ها بهره مند شوند.
وي با تاكيد بر اين كه مسئولين كميته هاي زير مجموعه ستاد اقتصاد مقاومتي استان فارس بايد به موقع گزارش جلسات و مصوبات خود را ارائه دهند، گفت: فارس تنها استان بزرگي است كه در ميان استان هاي هم رده خود توانسته است در رده بندي خوب قرار گيرد.
استاندار فارس با بيان اين كه رتبه هاي كشوري تغيير پذير و در نوسان است، گفت: بايد تلاش كنيم جايگاه خود را ارتقا دهيم؛ اين جايگاه ها تاثير خود را در جامعه نشان مي دهد؛ زماني كه رونق توليد وجود داشته باشد و گمرك به خوبي فعاليت كند در صادرات نيز موفق خواهيم بود.
مهندس افشاني با تاكيد بر توجه و تسلط مديران بر بندهاي ۲۴ گانه سياست هاي اقتصادمقاومتي، اظهار داشت: همه مديران بايد با توجه به بندهاي ۲۴ گانه سيسات هاي اقتصاد مقاومتي مشخص كنند كه چه فعاليتي در حوزه وظايف اداري آنان بايد صورت گيرد تا اين سياست ها تحقق پيدا كند.
وي همچنين با تقدير از تلاش بانك هاي استان فارس در زمينه طرح رونق توليد، خواستار بهبود وضعيت پرداخت تسهيلات بانكي و رسيدن فارس به جايگاه مناسب خود در زمينه نسبت به مصارف به منابع بانكي شد.
گفتني است در اين جلسه اعضا به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.