رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بیلان منفی فارس در جذب منابع بانکی

۱۶:۱۲ - ۲۰۱۶/۱۲/۱۱

بیلان منفی فارس در جذب منابع بانکی

استاندار فارس با بیان اینکه این استان در جذب منابع بانکی کشور رتبه ۲۸ را دارد گفت: این وضعیت نظام بانکی استان< مربوط به امسال و سال گذشته نیست بلکه به ادوار و دولت‌های مختلف بر می‌گردد.

سیدمحمدعلی افشانی عصر امروز در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد اظهار داشت: فارس در جذب منابع بانکی سال گذشته در رتبه ۲۹ کشور بوده که امسال به رتبه ۲۸ رسیده است.

افشانی بیان کرد: همچنین در جذب و پرداخت سپرده‌های بانکی فارس نیز در رتبه چهارم کشور قرار دارد که باید با تلاش شورای هماهنگی بانک ها به دنبال ارتقای این جایگاه بود.

استاندار فارس از رئیس کل بانک مرکزی خواستار، افزایش اختیارات مدیران استانی بانک‌ها، لزوم بازنگری در مدت زمان بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و همچنین تعیین تکلیف واحدهای تملک شده توسط بانک‌ها شد.

افشانی  همچنین به استقبال سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری در این استان اشاره  و با بیان اینکه ۸۱ بسته سرمایه‌گذاری در استان فارس با زبان‌های مختلف تهیه شده که در بدو ورود سرمایه گذاران ارائه می‌شود گفت: در مدت گذشته ۳۶ هیئت تجاری و اقتصادی خارجی وارد استان فارس شده که نشان از تمایل سرمایه گذاران برای فعالیت در فارس است.

وی تصریح کرد: میل به سرمایه‌گذاری خارجی در فارس فراوان است اما باید به خاطر داشته باشیم که سرمایه‌گذاران تمامی جوانب را بررسی و سپس اقدام به فعالیت می‌کنند.

افشانی تصریح کرد: در بخش واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی فارس به بخش خصوصی نیز از ۱۳۹ پروژه تاکنون ۶۳ پروژه واگذار شده و ۱۰ پروژه نیز آماده واگذاری است.

وی با بیان اینکه تمامی مدیران مکلف به پاسخگویی به سرمایه‌گذاران هستند، گفت: طی برنامه ریزی انجام شده تمامی مدیران باید طی ۲ هفته پاسخگوی سرمایه گذاران باشند.

به گزارش تسنیم، استاندار فارس در این نشست همچنین به ارائه گزارش کاملی از وضعیت استان فارس در بخش‌های مختلف پرداخت.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.