رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

امنیت به عنوان زیربنای توسعه هر کشور است/ هیچ مسئله ای مهم تر از حاکمیت قانون برای جامعه وجود ندارد

۲۲:۱۲ - ۲۰۱۶/۱۲/۲۰
استاندار فارس :

امنیت به عنوان زیربنای توسعه هر کشور است/ هیچ مسئله ای مهم تر از حاکمیت قانون برای جامعه وجود ندارد

استاندار فارس گفت: امنیت به عنوان زیربنای توسعه هر کشور از قدر و منزلت خاصی برخوردار می باشد و ارزیابی امنیت زمانی میسر می شود که به آن آسیبی وارد شود.

مهندس سید محمد علی افشانی در هفدهمين همايش روساي كلانتري ها و پاسگاه هاي فرماندهي انتظامي استان ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا بويژه شهداي عرصه امنيت و آرامش و مبارزه با سوداگران مرگ اظهار داشت: اميد است با اقدامات شايسته و بايسته سبز پوشان نيروي انتظامي و ديگر نهادهاي نظامي، امنيتي و اطلاعاتي امنيت آينده كشور بهتر از امروز باشد.
استاندار فارس افزود: امنيت همانند آب و هوا نياز آدمي و نياز جامعه مي باشد و هيچ جامعه اي بدون امنيت مسير توسعه را طي نخواهد كرد.
وي تركيه را به عنوان كشوري مثال زدني در زمينه پيشرفت و توسعه در چهار سال گذشته در منطقه نام برد و ابراز داشت: امروز كه امنيت تا حدي از تركيه رخت بربسته نبايد ديگر انتظار داشت تا كشوري مثال زدني در امر پيشرفت و توسعه در منطقه باشد.
مهندس افشاني گفت: امروز ايران كشوري امن در منطقه متلاطم و بلاخيز خاور ميانه مي باشد كه اين امنيت بالا حاصل تلاش هاي نيرو هاي نظامي، امنيتي و اطلاعاتي خصوصاً نيروي انتظامي مي باشد كه هم امنيت داخلي و هم امنيت مرزها را برعهده دارد.
رئيس شوراي تامين استان اظهار داشت:  در خيلي از موارد پرسنل نيروي انتظامي هستي خود را فدا مي كنند تا ديگران بتوانند راحت تر زندگي كنند.
وي ضمن تقدير از زحمات فرماندهي انتظامي فارس افزود: رابطه تنگاتنگي بين استانداري، فرمانداري ها و بخشداريها با مجموعه نيروي انتظامي استان وجود دارد كه حاصل مديريت كارا و كارآمد فرماندهي اين نيرو در فارس مي باشد.
استاندار فارس گفت: در شرايط كنوني كه جهان به سبب انتخابات آمريكا و رفتار غير قابل پيش بيني آنها در آستانه تحولاتي مي باشد جامعه ما به اتحاد، همدلي و همبستگي نياز دارد.
مهندس افشاني به تمديد تحريم هاي آمريكا عليه ايران اشاره كرد و افزود: زماني كه دموكرات ها و جمهوريخواهان آمريكا بدون يك راي مخالف به تحريم هاي ايران راي مي دهند ما نيز به دليل اينكه به نظام و سربلندي كشورمان معتقد هستيم با هر سليقه اي كه داريم بايد در كنار يكديگر باشيم و براي مقابله با توطئه هاي احتمالي يك راه وجود دارد و آن هم اتحاد و همبستگي مي باشد.
استاندار فارس به رشد ۷.۴ درصدي اقتصاد كشور، تورم تك رقمي و مثبت شدن صادرات غيرنفتي ايران بعد از ۶۲ سال اشاره كرد و افزود: بخش قابل ملاحظه اي از اين توفيقات مرهون هدايت هاي رهبر معظم انقلاب، تدبير دولت و آگاهي مردم و نيروهاي نظامي و امنيتي مي باشد.
وي با اشاره به اينكه بايد ببينيم كه كدام مسئله سبب مي شود كه ما دچار مشكل مي شويم كه براي حل آن بايد اقدام كنيم اظهار داشت: هيچ مسئله اي براي جامعه مهم تر از حاكميت قانون نمي باشد و امنيت زماني پايدار خواهد بود كه جامعه آن را شكل دهد و پايه امنيت مردم باشند.
مهندس افشاني ادامه داد: اگر حاكميت قانون تحقق پيدا كند نيروهاي نظامي، امنيتي و اطلاعاتي نيز راحت تر خواهند بود.
استاندار فارس با بيان اينكه بايد به دنبال توسعه پايدار باشيم اظهار داشت: امنيت پايدار به عنوان پايه و اساس توسعه پايدار مي باشد و زماني محقق مي شود كه مبناي آن اعتماد مردم باشد.
وي افزود: اعتماد مردم زماني حاصل مي شود كه قانون حاكم شود و تبعيضي وجود نداشته باشد و يكي از اقداماتي كه بايد در راستاي اجراي قانون دنبال كنيم عدم تبعيض مي باشد.
رئيس شوراي تامين استان فارس اظهار داشت: توجه به عدالت مهم تر از رفع تبعيض بوده و اگر عدالت در جامعه حاكم باشد هم آزادي وجود خواهد داشت و هم تبعيضي ديگر وجود نخواهد داشت.
وي با اشاره به فرمايش حضرت علي (ع) عدل را افضل تر و شريف تر از جود و بخشش دانست و افزود: اگر با عدالت رفتار كنيم و تبعيضي قائل نشويم جامعه نيز با همه كمبودهايي كه وجود دارد با ما همراهي خواهد كرد.
استاندار فارس به تدوين منشور ۱۲۰ بندي حقوق شهروندي و امضاء آن توسط رئيس جمهور اشاره كرد و افزود: حقوق شهروندي اگر رعايت شود اعتماد مردم نيز در آينده بيشتر از امروز خواهد بود و نيروي انتظامي خصوصاً پليس بايد مردم را با حقوق خود آشنا نمايند.
وي گفت: حاكميت قانون بايد از آموزش و پرورش و دبستان شروع شود تا فرزندانمان با اهميت قانون آشنا شوند و بدانند كه قانون به معني رعايت كردن حقوق ديگران مي باشد.
مهندس افشاني با اشاره به اينكه قوانين بر اساس مشكلات جوامع بشري وضع مي شوند اظهار داشت: با حاكميت قانون جامعه در مسير عدالت و توسعه حركت خواهد كرد و همه خصوصاً صدا وسيما و آموزش و پرورش بايد در اين مسير قدم هاي اساسي را بردارند و گفتمان سازي جامعه بايد گفتمان حاكميت و تبعيت از قانون باشد.
استاندار فارس ضمن تقدير از تلاش هاي نيروي انتظامي در برگزاري انتخابات هفتم اسفندماه سال گذشته اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش همه اعضاي شوراي تامين انتخابات خوب و بدون حاشيه امنيتي در ۲۹ شهرستان، ۸۴ بخش و ۲۴۰۰ روستاي فارس برگزار شد.
وي به انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي در سال آينده نيز اشاره كرد و ابراز داشت: انتخابات رياست جمهوري يك انتخاب ملي بوده و ميزان مشاركت مردم در آن بسيار مهم مي باشد چرا كه هم تاثير ملي و هم بين المللي دارد  و مشاركت بالا بيانگر اعتماد مردم به نظام و مسئولين مي باشد.
مهندس افشاني ادامه داد: اين اعتماد بايد هر روز بيشتر از ديروز باشد و اين امر زماني ايجاد مي شود كه مردم بدانند در سرنوشت خود تاثيرگذار هستند و نتيجه هماني است كه آنها در صندوق راي قرار مي دهند.
وي گفت: بارها به فرمانداران گفته ام كه حتي اگر به قيمت جانتان هم كه شده از راي مردم محافظت نمائيد.
استاندار فارس قدرت انتخاب مردم را يكي از شاخص هاي توسعه يافتگي كشور ها دانست و افزود: در شرايط فعلي كه حوادثي كه در جهان رخ مي دهند قابل پيش بيني نيست ما به پايگاه عظيم مردمي و اتحاد نيازمنديم كه اين مهم را بايد در صندوق هاي راي نشان دهيم.
مهندس افشاني همچنين به انتخابات شوراي اسلامي اشاره كرد و گفت: زماني كه احزاب قدرتمند وجود نداشته باشد كه جهت دهي كنند قوميت، ناسيوناليسم و شهر جايگزين مي شود و مشكلاتي را بوجود مي آورد از اين رو اين مسائل در انتخابات شوراها بيشتر خواهد بود و اين انتخابات نيز بسيار مهم خواهد بود كه مسئوليت نيروي انتظامي نيز سنگين تر خواهد شد.
وي به تلاش هاي شبانه روزي نيروي انتظامي اشاره كرد و افزود: در بسياري از مراسم هاي مذهبي و جشن ها كه همه در كنار خانواده هاي خود هستند سبزپوشان نيروي انتظامي از خانواده هاي خود جدا بوده و زمينه رفاه و آسايش مردم را فراهم مي آورند.
استاندار فارس به دارا بودن رتبه اول استان در بحث تلفات جاده اي اشاره كرد و گفت: بايد تلاش كنيم كه با حضور به موقع و نصب دوربين ها و تابلوهاي هشدار دهنده بيشتر در جاده ها مسئله اول بودن در ميزان تلفات جاده اي را از استان دور كنيم.
مهندس افشاني ادامه داد: البته اگر مساحت استان و كيلومتر جاده اي استان را نسبت به كل كشور در نظر بگيريم فارس بين استان هاي ۱۴ تا ۲۰ كشور مي باشد.

 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.