رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بارها تاكيد كرده ام شما موظف هستيد كه از خودتان و كارنامه دولت دفاع كنيد؛ اگر دولت زير سئوال باشد يعني همه ما زير سئوال هستيم

۱۳:۰۱ - ۲۰۱۷/۰۱/۱۳
گلایه استاندار فارس از مدیران دولت :

بارها تاكيد كرده ام شما موظف هستيد كه از خودتان و كارنامه دولت دفاع كنيد؛ اگر دولت زير سئوال باشد يعني همه ما زير سئوال هستيم

مهندس افشاني با گلايه نسبت به اين كه مديران دولت در ارائه كارنامه خودشان قصور و كوتاهي دارند، خطاب به آنان گفت: بارها تاكيد كرده ام شما موظف هستيد كه از خودتان و كارنامه دولت دفاع كنيد؛ اگر دولت زير سئوال باشد يعني همه ما زير سئوال هستيم.

مهندس سيد محمد علي افشاني در جلسه شوراي اداري استان كه با حضور دكتر صالحي اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد، اظهار داشت: فارس با ۱۲۲ هزار و ۶۰۰ كيلومتر مربع مساحت، ۲۹ فرمانداري، ۸۴ بخشداري، ۱۰۲ شهر و ۲۰۵ دهستان بزرگ ترين استان كشور به لحاظ كانون هاي تقسيماتي است.
وي با بيان اين كه فارس حكمرانان خوبي داشته است و هم هخامنشيان و هم زنديه كه از بهترين دوران هاي تاريخي ايران هستند در حكومت خود حقوق مردم را پذيرفته بودند، ادامه داد: از كتيبه ها، آثار و نوشته هاي تاريخي مشخص است كه اين دو سلسله بيش از همه خواسته ها، دين و مرام مردم برايشان مهم بوده است و دنبال تحميل چيزي به مردم نبوده اند.
استاندار فارس با اشاره به اين كه كريم خان زند هرگز خود را پادشاه نخواند و خود را وكيل الرعايا ناميد، افزود: بيش از بناهاي تاريخي، منش و روش كريم خان زند كه خود را وكيل مردم مي ناميد، در ميان مردم باقي مانده است.
مهندس افشاني با اشاره به نزديكي به دهه فجر، با اين كه امسال، آخرين سال دور اول رياست جمهوري است، گفت: دولت تدبير و اميد دولت مظلومي است؛ با توجه به اين كه در تمام دولت هاي پس از انقلاب مسئوليت داشته ام هيچ دولتي را نديدم كه اينگونه در حوزه عملكردي مورد هجوم قرار داشته باشد.
وي ادامه داد: دولت تدبير و اميد در شرايطي مسئوليت را بر عهده گرفت كه شرايط سياسي و اجتماعي نسبتاً آشفته بود؛ فاكتورهايي كه صادر مي شد براي بيش از يك ساعت اعتبار نداشت؛ در مقطعي كمتر از دو ماه نرخ ارز تقريباً سه برابر شد؛ تورم بالاي ۴۰ درصد و بيكاري بالاي ۱۶ درصد بود؛ تقريباً عدم ارتباط با دنياي بيرون بود؛ يك كشتي ما در دريا بيمه نمي شد؛ شرايط اقتصادي بسيار دشوار بود؛ صادرات نفت به حدود ۹۸۰ هزار بشكه رسيده بود كه پول آن را نمي توانستيم دريافت كنيم؛ امروز دو ميليون و ۴۰۰ هزار بشكه صادر مي كنيم و پول آن را هم بلافاصله دريافت مي كنيم؛ كشتي هاي ما در دنيا به راحتي بيمه مي شوند.
استاندار فارس افزود: در دولت تدبير و اميد تورم تك رقمي شد و نرخ تغييرات ارز با همه تغييرات ماه هاي اخير در سه و نيم سال گذشته حدود ۱۲ درصد است؛ اين آمارها نشان دهنده موفقيت و كارآيي دولت در حوزه هاي مختلف است.
مهندس افشاني با گلايه نسبت به اين كه مديران دولت در ارائه كارنامه خودشان قصور و كوتاهي دارند، خطاب به آنان گفت: بارها تاكيد كرده ام شما موظف هستيد كه از خودتان و كارنامه دولت دفاع كنيد؛ اگر دولت زير سئوال باشد يعني همه ما زير سئوال هستيم.
وي با بيان اين كه اگر مردم در جريان كارهاي انجام شده قرار گيرند، اميدوار خواهند شد، اظهار داشت: ما نياز داريم به جامعه اميد تزريق كنيم؛ موظف هستيم در مردم ايجاد اميدواري كنيم تا براي بهبود وضعيت جامعه سرمايه گذاري كنند.
استاندار فارس با اشاره به اين كه در سه سال گذشته ميزان روستاهاي گازدار شده در استان معادل كل گازرساني از سال ۱۳۴۴ تا ابتداي دولت تدبير و اميد بوده است، افزود: كمي كمتر از همين ميزان نيز در دست گازرساني است كه تعدادي از آن ها در دهه فجر به بهره برداري خواهد رسيد.
مهندس افشاني با اشاره به پروژه هاي متعدد عمراني كه با اوراق قرضه در شرايط كمبود مالي در حال انجام است از مديران استان خواست در روزهاي قبل از دهه فجر، ايام دهه فجر و بعد از دهه فجر، بدون كوچك ترين اغراق خدمات انجام شده را به مردم اطلاع رساني كنند تا مردم و سرمايه گذاران اميدوار شوند و بدانند كه كشور در مسير عمران، پيشرفت و آباداني حركت مي كند.
وي با تاكيد بر اين كه مديران بايد براي اعتبارات عمراني به صورت جدي تلاش كنند، گفت: وضعيت خشكسالي سالجاري در استان فارس بسيار نگران كننده است و تاكنون تنها ۲۷ ميلي متر بارندگي داشته ايم؛ در حالي كه سال گذشته تا اين زمان ۱۵۷ ميلي متر باران باريده بود.
استاندار فارس با اعلام اين كه شرايط دشواري در تابستان آينده براي تامين آب شرب، آب كشاورزي و شايد ساير حوزه ها پيش رو داريم، اظهار داشت: بايد با برنامه ريزي و دقت كامل، به ويژه در زمينه آب شرب شهرها و روستا تدابيري بينديشيم تا در فصل گرما با مشكلي روبرو نشويم.
مهندس افشاني با اشاره به اين كه پيش جلسه شوراي عالي آب در دو هفته گذشته تشكيل شده و در سازمان مديريت و برنامه ريزي نيز پيشنهادات استان ارائه شد كه در جلسه آينده شورا مورد تصويب قرار خواهد گرفت، تاكيد كرد: اين اقدامات در بلند مدت موثر خواهد بود و پاسخگوي نياز استان در تابستان پيش رو نيست.
وي با بيان اين كه به هيچ وجه اجازه كشت در جاهايي كه انتظار تخصيص آب داشته اند را ندهيد، افزود: وضعيت سد درودزن به عنوان مهم ترين سد استان فارس كه بخشي از آب شرب شيراز و مرودشت را تامين مي كند نامطلوب است.
استاندار فارس با توصيه به اين كه مديران بايد پاسخگوي نياز مردم بوده و با زبان خوش، پاسخگويي به موقع و همدلي بخشي از نيازهاي مردم را رفع كنند، تصريح كرد: اگر نامه اي را مي شود امروز پاسخ دهيد همين امروز انجام دهيد و به فردا موكول نكنيد؛ اگر مردم متوجه شوند كه شما همه توانتان را براي حل مشكلات به كار گرفته ايد و بيش از اين در توان شما نيست، هرگز معترض شما نخواهند شد.
مهندس افشاني با بيان اين كه شيراز هنوز داراي كتابخانه مركزي نيست، افزود: به همه شهرداران تاكيد كرده ايم كه سهم خود را براي كمك به كتابخانه ها پرداخت كنند.
وي با اشاره به اين كه با كمك سازمان مديريت و برنامه ريزي و دستگاه هاي اجرايي، برنامه اي براي ساختن كتابخانه هايي در مراكز دهستان ها و تمام شهرها داريم، گفت: كتابخانه يعني كتابخانه و كتابخوان؛ كتابخانه تنها يك ساختمان فيزيكي نيست بلكه بخشي از فرايند ديناميك تعليم و تربيت به معناي واقعي كلمه است.
استاندار فارس با بيان اين كه روستاهاي بزرگ اين استان فاقد كتابخانه هستند، خواستار مشاركت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به منظور ساخت يك هزار كتابخانه براي روستاهاي بزرگ و دهستان ها شد.
مهندس افشاني تاكيد كرد: اگر كتابخانه باشد و معلمان هم فن معلمي بلد باشند مي توانيم قدمي براي ارتقاي فرهنگ كشور برداريم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني يكي از استوانه هاي اصلي انقلاب به شمار مي رفت، از مردم شريف و قدرشناسي كه در سراسر كشور خاصه در تهران و به ويژه در فارس در مراسم تكريم و بزرگداشت اين انسان خادم حضور بسيار پرشوري داشتند تشكر كرد.
استاندار فارس گفت: در مراسم بزرگداشت مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در شيراز، صحن حرم شاهچراغ(ع) كه محل برگزاري نماز جمعه است و جمعيت بسيار زيادي را در خود جاي مي دهد به صورت كامل پر شد و عده زيادي در طبقه دوم و خارج از صحن نيز حضور داشتند؛ اين حضور نشانه رشد فكري و فرهنگ بالاي جامعه ما است كه قدرشناس انسان هايي هستند كه در سختي ها و دشواري ها در كنار آن ها هستند.
مهندس افشاني با بيان اين كه مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني براي همه به خصوص مديران كشور انساني شناخته شده است، افزود: وي به معناي واقعي كلمه عاشق توسعه و پيشرفت كشور بود و همه عمر چه در دوران مبارزات قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب در مناصب مديريتي مختلفي كه داشتند در مسير اعتلاي اسلام و آباداني كشور قدم برداشت.
وي با اشاره به اين كه مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني محور تعادل جريانات سياسي داخل كشور بود، گفت: وي به نوعي مديريت مي كرد كه واگرايي ايجاد نشود و همواره به دنبال همگرايي بود.
استاندار فارس با بيان اين كه مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني انسان متفكر، عميق و دقيقي بود، ادامه داد: وي با دلسوزي تمام به دنبال يك چيز بود و بيش از همه به فكر منافع ملي بود.
مهندس افشاني با اشاره به اين كه مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني روحاني نوانديش بود، افزود: وي با بينش عميق برگرفته از تعاليم عاليه اسلامي به معناي واقعي كلمه نقش بي بديلي در دوران رهبري امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري داشت.
وي با بيان اين كه در مراسم تشييع مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني از همه اقشار حضور داشتند، افزود: اين موضوع به ما درس مي دهد كه همانند مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني به دنبال ايجاد وحدت در جامعه باشيم؛ بايد در اين مقطع تاريخي بسيار حساس به وحدت و انسجام ملي كه لازمه امروز جامعه در شرايط بسيار پيچيده است، توجه ويژه اي داشته باشيم.
استاندار فارس با اشاره به اين كه مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني در كنار امام راحل(ره) زهر را نوشيدند تا مردم زهر ننوشند، گفت: وي به امام راحل(ره) پيشنهاد داد تا پايان جنگ را اعلام كند و همه مسئوليت متوجه وي شود؛ اما امام راحل(ره) نپذيرفتند.
مهندس افشاني با بيان اين كه پس از پايان جنگ، مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني توانست كشور را از ويرانه هاي حاصل از جنگ بيرون بياورد، ادامه داد: وي با توسعه و عمران كشور در كنار هدايت هاي مقام معظم رهبري كشور را از بهت زدگي جنگ بيرون آورد و در شرايط بسيار بد اقتصادي پس از هشت سال جنگ، پايه هاي اقتصادي را بنا كرد كه آثار آن تا امروز هم وجود دارد.
وي با اشاره به اين كه يادگارهاي زيادي از مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني باقي مانده است، گفت: يكي از اين يادگارها، دانشگاه آزاد اسلامي است كه امروز فرزندان زيادي از كشور در آن تحصيل مي كنند

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.