رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

راه اندازی پایگاه‌های امداد محله در شیراز

۱۰:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۱۲

راه اندازی پایگاه‌های امداد محله در شیراز

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: با توجه به ضرورت حضور مردم در مواقع بحران و حوادث غیر‌مترقبه مناسب است پایگاه‌های امداد محله با همکاری شهرداری و هلال احمر راه‌اندازی شود.

فیض‌الله جعفری در نود و ششمین جلسه علی شورای اسلامی این شهر اظهار داشت: پایگاه‌های امداد محله می‌تواند با ارائه آموزش‌های لازم به مردم راه‌اندازی شود چرا که مدیریت بحران تنها در صورت مشارکت مردم ممکن خواهد بود.

وی افزود: در فعالیت‌های فرهنگی اشتراکات فراوانی با شورا داریم و می‌توانیم تفاهم‌نامه‌هایی را منعقد کنیم.

این مسئول اضافه کرد: ما در بحث امداد و نجات مشکلاتی داریم و لازم است شهرداری‌های مناطق نقشه خطر شهر شیراز را تدوین کنند چرا که این کلان شهر در بافت‌های قدیم خود مشکلات فراوانی دارد و باید در بحث امداد و نجات آن تدابیر جدی اندیشیده شود.

وی از برگزاری مانور بزرگ اسکان اضطراری با کمک شهرداری منطقه ۱۰ در مهرماه خبر داد و اضافه کرد: در دیداری که با رئیس جمهور داشتیم تاکید زیادی بر تکلیف هلال احمر در فعالیت‌های برون‌مرزی داشتند و در قانون جمعیت هلال احمر نیز که مصوبه مجلس است تاکید شده این جمعیت می‌تواند در فعالیت‌های برون‌مرزی شرکت کند که با توجه به مظلومیت مردم یمن در بمباران‌های وهابیت، انتظار داریم شهرداری در این زمینه به ما کمک کند.

جعفری ابراز داشت: هلال احمر آمادگی دارد کمک‌های مردمی را ساماندهی و اولویت‌بندی کند تا کمک‌های مورد نیاز بنابر کارشناسی به یمن اعزام شود.

در همین جلسه رئیس شورای اسلامی شهر کاشان که برای دیدار از فعالیت‌های شهری به شیراز سفر کرده، گفت: کاشان از شهرستان‌های استان اصفهان است و برای شناسایی آن همین بس که از جمله مناطق معدود کشور است که از اوایل ورود اسلام به کشور محبت اهل بیت و شناخت حقیقت آنها معروف شد و در بین امواج تلاطم عبادی حقیقت اسلام را شناخت.

علی رسول زاده افزود: این شهر در مباحث گردشگری کشور جایگاه ویژه‌ای دارد و برای تبادل تجربیات به دلیل اشتراکات فراوان با شیراز به این شهر سفر کردیم .

وی اضافه کرد: در شیراز از مراکزی مانند مرکز کنترل ترافیک، معاونت سرمایه‌گذاری شهرداری و ... بازدید کردیم و از مسئولان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز دعوت می‌کنیم به کاشان سفر کنند.

رسول زاده تصریح کرد: این شهر دارای بیش از یکهزار و‌ ۳۰۰ آثار دیدنی در انواع مختلف است و آمادگی داریم برای مسافرت مردم کاشان به شهر شیراز و بالعکس، برنامه‌ریزی کنیم.

رضا محمدیان رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز نیز در همین زمینه اظهار داشت: اگر مسئولان شهر کاشان قصد احداث زائرسرا برای زائران کاشانی در سومین حرم اهل‌بیت را داشته باشند در زمینه واگذاری زمین و تسهیلات و عوارض به آنان کمک می‌کنیم و این موضوع در فرصت حضور رئیس و اعضای شورای شهر کاشان در شیراز قابل‌مذاکره است تا مردم کاشان بتوانند از فضاهای گردشگری و زیارتی شیراز و استان فارس استفاده کنند.

داین جلسه با پیشنهاد شهرداری مبنی بر ارائه ۵۰ میلیون تومان کمک نقدی برای خرید دارو و موارد دیگر در راستای کمک به مردم یمن موافقت قرار گرفت.

در همین زمینه سعید سیف عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای آن که مردم بدانند اعضای شورا همان گونه که از جیب مردم شهر برای موارد مختلف کمک می‌‌کنند خود نیز آماده ارائه کمک هستند هر عضو شورا مبلغ یک میلیون تومان به بحث یمن کمک کند./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.