رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عمده کودکان کار را در کشور و استان، کودکان اتباع بیگانه تشکیل می دهند

۲۱:۰۲ - ۲۰۱۷/۰۲/۱۶
معاون سیاسی استانداری فارس :

عمده کودکان کار را در کشور و استان، کودکان اتباع بیگانه تشکیل می دهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس مشارکت دانشجویان را گامی اثربخش در کاهش آسیب های اجتماعی دانست و گفت:‌ این آمادگی وجود دارد که یافته های علمی دانشجویان در قالب یک برنامه مشترک با دستگاه های اجرایی استان عملیاتی شود.

 به گزارش صبح شیراز ، هادی پژوهش جهرمی پنجشنبه در جمع دانشجویان فعال در حوزه های اجتماعی دانشگاه شیراز افزود: کاهش و رفع آسیب های اجتماعی مستلزم فعالیت های گسترده است و ورود دانشجویان به این مقوله کاری ارزشمند است و آنها می توانند با استفاده از دانش، آگاهی و نیروی جوانی خود به کاهش بزه و آسیب های اجتماعی کمک کنند.
وی با اشاره به کاهش سن اعتیاد در استان فارس گفت: با وجود همه اقدامات و تلاش ها،‌سازمان ها و بخش های دولتی در ۲ ده گذشته نتوانسته اند اعتیاد را کنترل کرده و جلو آثار زیان بار آن را بگیرند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت:‌تاکنون برنامه ریزی های بسیاری برای مبارزه با اعتیاد انجام گرفته و بخش های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند اما دست کم در ۲ دهه گذشته، سازمان ها و دستگاه های دولتی در حوزه قضایی و اجرایی آنگونه که باید نتوانسته اند این بلای خانمان سوز را مهار کنند.
وی گفت: شاید بخشی از علت این عدم موفقیت نیز به این مساله باز گردد که بحث مبارزه با اعتیاد نیازمند یک عزم و مشارکت ملی با حضور تمامی مجموعه ها و همچنین مردم است و با توجه به گستردگی و حساسیت موضوع این کار به تنهایی از عهده دستگاههای اجرایی و اداری بر نمی آید.
پژوهش جهرمی بیان کرد: لازم است که در این مبارزه سخت از توان و ظرفیت های مردمی نیز استفاده شود و قطعا این کار کمک خواهد کرد که برنامه ها و اقدامات سریع تر پیش رفته و به نتیجه برسد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: هرگاه از توان و ظرفیت مردم استفاده شده موفقیت آن بخش حتمی بوده و خصوصا در مسائل اجتماعی حضور مردم می تواند بسیار کارساز و مشکل گشا باشد.
وی ادامه داد: در بحث مسائل زیست محیطی و فرهنگی شاهد هستیم که شکل گیری نهادها و تشکل های مردمی تا چه اندازه توانسته به بهبود این بخش ها و کسب موفقیت های بیشتر کمک کند، موفقیت هایی که در برخی مواقع حتی از دستگاههای اجرایی هم بیشتر بوده است.
پژوهش جهرمی، در خصوص کودکان کار هم گفت: عمده کودکان کار را در کشور و استان، کودکان اتباع بیگانه تشکیل می دهند و لازم است که برای حل این معضل به شکل ریشه ای به موضوع پرداخته شود. / ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.