رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تقویت زیرساخت‌های ورزشی مدارس در فارس

۱۰:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۱۳

تقویت زیرساخت‌های ورزشی مدارس در فارس

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان فارس گفت: برای تقویت زیرساخت‌های ورزشی مدارس استان فارس، بسته‌های تجهیزات ورزشی در نظر گرفته شده است.

محمد جعفری  اظهار داشت: بنا بر سیاست ابلاغی وزارت آموزش و پرورش مقرر شد طرح المپیادهای ورزشی درون‌مدرسه‌ای ۳۰ درصد از مدارس کشور را تحت پوشش قرار دهد که با تلاش همکاران ما در استان فارس بیش از ۷۰ درصد مدارس استان فارس تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر ۸۰۰ هزار نفر دانش‌آموز در مدارس استان فارس در حال تحصیل هستند، افزود: براساس گزارش کارشناسان تربیت بدنی آموزش و پرورش استان فارس نزدیک به ۵۷۰ هزار نفر از دانش‌آموزان استان به صورت مستقیم و تمامی دانش‌آموزان به صورت غیرمستقیم تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان فارس خاطرنشان کرد: در سال آینده تلاش برای این است که طرح المپیاد درون‌مدرسه‌ای با مکمل شدن کانون‌های ورزشی با قوت و قدرت بیشتری در بیشتر مدارس استان اجرا شود و این المپیاد حتی با کم‌ترین امکانات موجود در مدارس نیز برگزار شود.

جعفری با اشاره به کمبود سرانه فضاهای ورزشی دانش‌آموزان در استان فارس تصریح کرد: مهم‌ترین زیرساخت اجرای المپیادهای درون‌مدرسه‌ای داشتن فضای کافی و لازم برای اجرای این المپیادهاست.

وی با بیان این‌که برای تقویت زیرساخت‌های ورزشی مدارس استان بسته‌های تجهیزات ورزشی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: در این زمینه به استان‌ها اعتباری تعلق گرفت که سهم استان فارس کم‌تر از ۸۰۰ میلیون ریال بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان فارس با اشاره به اینکه با تدبیر مدیرکل آموزش و پرورش استان تمام ادارات آموزش و پرورش استان برای تأمین اعتبار لازم برای تهیه بسته‌های تجهیزات ورزشی مشارکت کردند، بیان کرد: بیش از ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار از طریق مشارکت‌ها در این زمینه در استان جذب شد.

جعفری با بیان این‌که تجهیزات ورزشی در سراسر استان در ۵ بسته متفاوت تعریف شد، اظهار داشت: برای تأمین اعتبار بسته‌های ورزشی برای مناطق محروم استان ۷۰ درصد از هزینه را معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان تأمین کرد و مشارکت‌ها در دیگر مناطق به صورت ۵۰ درصدی بود.

وی با اشاره به این‌که بخشی از درآمدهای اختصاصی مجتمع‌های آموزش و پرورش استان وارد این حوزه و برای تأمین تجهیزات ورزشی مدارس هزینه شد، افزود: شهرستان‌های استان بیشتر از این ظرفیت استفاده کردند./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.