رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نیاز ایجاد ۱۸ هزار کلاس درس برای پایه نهم

۱۱:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۱۴

نیاز ایجاد ۱۸ هزار کلاس درس برای پایه نهم

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به این که از سال تحصیلی آینده ، پایه نهم به دوره اول متوسطه افزوده می شود به ایجاد ۱۸ هزار کلاس درس جدید نیاز داریم.

عظیم محبی ، در حاشیه همایش مدیران آموزش متوسطه فارس در شیراز افزود:برای راه اندازی این تعداد کلاس هم اینک در حال برنامه ریزی و هماهنگی با استان ها هستیم.

وی بیان داشت:در سال تحصیلی جاری در مجموع دو میلیون دانش آموز در پایه های هفتم و هشتم در دوره اول متوسطه (راهنمایی سابق) تحصیل می کنند و سال تحصیلی آینده با افزوده شدن یک میلیون دانش آموز پایه نهم، شمار دانش آموزان این دوره به حدود سه میلیون نفر افزایش می یابد. 

وی گفت: برای جبران کمبود ۱۸ هزار کلاس درس در مدارس دوره اول متوسطه، هماهنگی شده است تا از فضاهای آموزشی دوره دوم متوسطه بهره گرفته شود تا در سال تحصیلی آینده دانش آموزان پایه نهم با مشکلی مواجه نشوند.

** کتاب های پایه نهم تهیه شدند

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کتاب های درسی پایه نهم تهیه شده اند و مقرر شده است معلمان این پایه در شهریور ۹۴ در استان های مختلف کشور آموزش های لازم را در ارتباط با نحوه تدریس این کتاب ها فرا گیرند. 

وی در پاسخ به پرسشی درباره تفاوت های دوره اول متوسطه و دوره راهنمایی سابق گفت:اسم ساختاری این دوره ها عوض شده اما ماهیت آنها تغییر نیافته است البته با این تفاوت که دو کتاب کارآفرینی و سبک زندگی به دوره اول متوسطه اضافه شده و رویکرد کتاب های دوره به سمت و سوی کسب مهارت و پژوهش محوری تغییر یافته است. 

محبی همچنین با اشاره به اجرای طرح کاشف برای پایش شایستگی های دانش آموزان در حوزه کارآفرینی در مدارس کشور گفت: با اجرای این طرح، یک کارنامه کارآفرینی تفصیلی مشتمل بر ۱۵ صفحه برای هر یک از دانش آموزان تهیه می شود و این طرح کمک می کند که برنامه های آموزشی را به سمت وسوی کارآفرینی توسعه دهیم. 

وی افزود: این طرح با همکاری دانشگاه تهران در حال اجراست و دو میلیون دانش آموز در حال تحصیل در دوره آموزش متوسطه اول زیر پوشش این طرح قرار دارند./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.