رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مقدمات اتصال شبکه ریلی فارس به یک نقطه بندری فراهم شده است

۲۲:۱۱ - ۲۰۱۷/۱۱/۱۴
استاندار فارس:‌

مقدمات اتصال شبکه ریلی فارس به یک نقطه بندری فراهم شده است

استاندار فارس با اشاره به نقش راه آهن در توسعه اقتصادی، بر لزوم اتصال شبکه ریلی این استان به یک نقطه بندری تاکید کرد و گفت:‌مقدمات این کار فراهم شده است.

اسماعیل تبادار سه شنبه در جریان بازدید از خطوط ریلی این استان افزود:برهمین اساس برای اتصال راه آهن شیراز به بوشهر مقدماتی فراهم شده که در آینده نزدیک شاهد آغاز عملیات اجرایی آن خواهیم بود.
وی ادامه داد: علاوه بر راه آهن شیراز- بوشهر، احداث خطوط ریلی شیراز- گلگهرکرمان و همچنین اقلید - یزد نیز از دیگر اولویت های شبکه راه آهن فارس است.
تبادار، حمل و نقل ریلی را با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های فارس در کنار حمل و نقل جاده ای و هوایی از مولفه های مهم توسعه این استان برشمرد و گفت: هم اینک سالانه ۵۰۰ هزار مسافر از خدمات ریلی فارس بهره مند می شوند که با توجه به ظرفیت حمل و نقل ریلی این رقم باید افزایش یابد.
استاندار فارس درباره انتقال گندم مازاد استان به سایر استان های کشور از طریق خطوط ریلی نیز گفت: هم اینک سالانه ۴۰۰ هزار تن گندم از فارس به وسیله راه آهن به سایر نقاط کشور منتقل می شود که با بهره برداری از سیلوهای دپو گندم ایستگاه های سیوند، اکبرآباد و اقلید، این جا به جایی به شکل مطلوب تری انجام خواهد شد.
تبادار افزود: با بهره برداری از این سیلوها در آذرماه امسال شرایط برای انتقال ۷۰ هزار تن گندم تا پایان امسال و ۳۰۰ هزار تن گندم در سال آینده میسّر خواهد شد.
وی درزمینه پیگیری ها برای اتصال خط سریع السیر راه آهن تهران – اصفهان به شیراز هم گفت: از آنجا که ۹۲ درصد از خطوط ریلی فارس سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت را پوشش خواهند داد، مقرر شد شرایط برای افزایش سرعت تا سقف ۱۴۰ کیلومتر در خطوط ریلی فارس فراهم شود.
او ادامه داد: با عملیاتی شدن این مهم، شاهد اتصال خط سریع السیر شیراز به اصفهان و در ادامه تهران خواهیم بود و زمینه برای رفاه بیشتر مسافران و گردشگران و رونق گردشگری فراهم خواهد شد.
 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.