رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دومین تجمع ساکنان مجتمع APS شیراز

۲۳:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۱۱

دومین تجمع ساکنان مجتمع APS شیراز

صبح امروز دومین تجمع ساکنان مجتمع APS شیراز مقابل استانداری فارس برگزار شد و معاون عمرانی استاندار فارس وعده حل این مشکل را داده است.

ساکنان مجتمع APS صبح امروز برای دومین بار در مقابل استانداری فارس تجمع کرده و خواهان حل مشکل به مزایده گذاشتن مجتمع از سوی بانک صادرات شدند. ۲ روز پیش ساکنان این مجتمع مقابل اداره کل راه و شهرسازی استان فارس تجمع کرده بودند. 

عنایت‌الله رحیمی، معاون عمرانی استاندار فارس در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه مردم نگران نباشند، پیگیری برای حل این مسئله در حال انجام است اظهار داشت: با بانک صادرات صحبت شده در حال حاضر مزایده اول را گذاشته شده که طبیعتا ۲ مزایده دارد. 

وی با بیان اینکه در این مکان ۲ ملک وجود دارد که در رهن بانک است، گفت: یک ملک زمینی آزاد مربوط به دولت و شرکت عمران و بهسازی و ملک دوم اراضی است که مجتمع در آن ساخته شده است. 

معاون عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه بانک اعلام کرده که طلبش را می‌خواهد و از ۲ راه قابل وصول است، افزود: زمین کنار مسجد متری ۵ میلیون تومان قیمت‌‌گذاری و کارشناسی شده است که بانک می‌تواند از آن زمین مطالبات را بردارد و مازاد را به حساب دولت واریز کند. 

رحیمی بیان کرد: راهکار دوم این است که شرکت عمران و بهسازی که طرف قرارداد است، تقبل کند و مطالبات بانک را پرداخت کند. 

وی به مردم اطمینان داد که این مشکل در حال پیگیری است و نگران مشکلات به مزایده گذاشتن ساختمان نباشند. 

حکایت مجتمع APS  این است که بانک صادرات ایران کل واحدهای آپارتمانی مجتمع مسکونی ۶۴۶ واحدی موسوم به APS را به مزایده گذاشته است. مجتمعی که قرارداد ساختش تحت عنوان جذب سرمایه‌گذاری خارجی ۱۵ سال پیش منعقد شده و واحدهای آن تحت مبایعه‌نامه‌ و با قراردادهای  رسمی و قانونی به فروش رفته و اکنون سال‌هاست که مالکانش در آن سکونت دارند. 

حال پس از گذشت ۱۵ سال بانک صادرات جمهوری اسلامی ایران نسبت به دریافت مبالغ وام اعطایی پانزده سال پیش خود به شرکت سازنده اماراتی و همچین اخذ سودهای قانونی و جرایم دیرکرد آن تصمیم به مزایده گذاشتن ساختمان دارند و همین امر سبب اعتراض ساکنان این مجتمع شده است. 

یکی از اهالی این مجتمع در گفت‌وگو با تسنیم می‌گوید: در مبایعه‌نامه‌هایی که توسط شرکت عمران و بهسازی و شرکت APS برای مالکان صادر شده، هیچ صحبتی مبنی بر اینکه این مجتمع در رهن بانک است، نشده علاوه بر آن طبق قرارداد زمین در رهن بانک بوده اما بانک صادرات اکنون تصمیم به مزایده واحدهای ساختمان را دارد. 

به گفته وی ۶۴۶ خانوار و نزدیک به ۲ هزار نفر در این ساختمان ساکن هستند که با این اقدام بانک بی‌خانمان می‌شوند و درصورت انجام مزایده و کسر تعهد شرکت اماراتی، بانک مابقی پول را به حساب شرکت عمران و بهسازی واریز می‌کند چراکه سند مجتمع کلی و به نام شرکت است. 

این ساکن مجتمع APS می‌افزاید: با این کار بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان از سرمایه مردم و ساکنان مجتمع به مزایده بانک رفته در صورتی که مردم برای ممانعت از این اقدام کاری نمی‌توانند انجام دهند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.