رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

از ابتدای امسال تاکنون ۸۵۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان جذب شده است

۱۲:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۱۷
استاندار فارس :

از ابتدای امسال تاکنون ۸۵۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان جذب شده است

استاندار فارس گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۵۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان جذب شده است.

به گزارش صبح شیراز , اسماعیل تبادار شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گراش افزود: این میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده بیش از سهم تعیین شده توسط سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی اقتصادی که ۵۵۵ میلیون دلار بوده، است.
او ادامه داد: این در حالی است که طی سال های ۹۳ و ۹۴ شاهد جذب ۴.۶ (چهار و شش) دهم میلیون دلار و پارسال نیز شاهد جذب ۹۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان فارس بوده ایم.
وی ضمن تاکید بر لزوم کوشش بیشتر برای جذب سرمایه گذاری خارجی در فارس افزود: امسال تحقق جذب ۲ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خارجی را در دستور کار داریم.
استاندار فارس یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید را ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه کارآفرینی برشمرد و بیان کرد: برای این منظور، دولت فراهم کردن شرایط و پرداخت تسهیلات برای تحقق این مهم را به شکل ویژه در دستور کار دارد.
تبادار افزود: دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع سیستم بانکی را به اجرای طرح ارتقای توان و رونق تولید در سال ۹۶ اختصاص داده که در قالب سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و همچنین برای بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
وی گفت: دولت برای پرداخت این تسهیلات هیچگونه سهمیه بندی برای استان ها در نظر نگرفته و هر کدام از استان ها بر اساس توانمندی ها و میزان جذبی که می توانند داشته باشند از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.
او افزود: در استان فارس تاکنون ۹۵۰ میلیارد تومان از این تسهیلات برای پرداخت به بانک های عامل معرفی شده که از این میزان ۱۱۰ میلیارد تومان به ۷۳ طرح پرداخت شده است.
وی گفت: سال گذشته نیز در استان فارس ۹۳۳ میلیارد تومان از تسهیلات رونق تولید به ۴۸۲ طرح پرداخت شد.
استاندار فارس اضافه کرد: همچنین دولت امسال سهم استان فارس از تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی اشتغال پایدار را یک هزار و ۳۲ میلیارد تومان در نظر گرفته است.
او افزود: همچنین فارس از اعتبار ۱۲ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی نیز رقم ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که پرداخت ۳۰ درصد از این اعتبارات فراتر از سهم استان ها در اختیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که ضرورت دارد مسئولان برای جذب هرچه بیشتر این عدد بکوشند.
شهرستان گراش در ۳۵۸ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.