رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

معامله ۱۰۲ میلیون سهم در بورس فارس

۱۰:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۲۴

معامله ۱۰۲ میلیون سهم در بورس فارس

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس از معامله ۱۰۲ میلیون سهم در بورس این استان خبر داد.

کرشمه ترابیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز اظهار داشت: در معاملات هفته گذشته بورس منطقه‌ای استان فارس ۱۰۲ میلیون و ۷۵۴ هزار سهم و حق تقدم به ارزش ۱۵۱ میلیارد ریال مبادله شد.

وی با بیان اینکه این تعداد سهام متعلق به ۲۶۰ شرکت است خاطرنشان کرد: ۸۶ درصد این معاملات مربوط به خرید سهام و ۱۴ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر ۲۷ شرکت کارگزاری در بورس این استان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: در دوره مورد نظر در مجموع برای ۳۰۷ نفر کد سهام‌داری جدید صادر شده است.

وی عنوان کرد: در پایان معاملات این هفته سهام شرکت‌های «تامین سرمایه امید»، «ایران خودرو» و «ذوب آهن اصفهان» بیشترین تقاضا برای خرید و سهام شرکت‌های «کود شیمیایی اوره لردگان»، «تولید صادرات ریشمک» و «صنایع شیمیایی ایران» بیشترین تقاضای فروش را داشته‌اند.

ترابیان افزود: سهام شرکت‌های «ذوب آهن اصفهان»، «ایران خودرو» و «سرمایه‌گذاری سایپا» با بیشترین ارزش ریالی خرید و سهام شرکت‌های «سرمایه‌گذاری سایپا»، «پالایش نفت اصفهان» و «ایران خودرو» بیشترین ارزش ریالی فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

شاخص کل بازار نیز در هفته گذشته به میزان ۲۲۲۵ واحد افزایش یافت و به عدد ۹۵ هزار و ۵۰۸ رسید.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.