رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آمار ازدواج در فارس ۹.۳ درصد کاهش یافت

۱۱:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۲۴

آمار ازدواج در فارس ۹.۳ درصد کاهش یافت

مدیرکل ثبت احوال استان فارس گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۲ هزار و ۷۸۰ ازدواج در استان فارس ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۳ درصد کاهش داشته است.

علیرضا انصاری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست امسال ۲۲ هزار و ۷۸۰ ازدواج در استان فارس ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۳ درصد کاهش داشته است اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال ۴ هزار و ۲۵۱ مورد طلاق نیز در فارس ثبت شده است و نسبت ازدواج به طلاق در این استان ۵.۳ است به این معنی که به ازای هر ۵ ازدواج یک طلاق در این استان ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه نرخ ازدواج استان فارس فارس ۸.۶ است و از این نظر رتبه ۱۵ را در بین استان‌های کشور داریم، افزود: میانگین سن ازدواج مردان ۲۸.۳ سال و میانگین سن ازدواج زنان ۲۳.۴ سال است در مقابل میانگین سن طلاق در بین مردان این استان ۳۵.۸ سال و میانگین سن طلاق زنان ۳۱.۷ سال است.

مدیرکل ثبت احوال استان فارس با بیان اینکه براساس سرشماری سال ۹۵ جمعیت استان فارس ۴ میلیون و ۸۵۱ هزار و ۲۷۴ نفر است که ۲ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۲۵۱ نفر از آنها مرد و ۲ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۲۳ نفر زن هستند، خاطرنشان کرد: نسبت جمعیتی مردان به زنان در این استان ۱۰۳ به ۱۰۰ است یعنی به ازای هر ۱۰۳ مرد ۱۰۰ زن در استان فارس وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۲۲.۹ درصد جمعیت فارس زیر ۱۴ سال، ۲۵.۲ درصد جمعیت ۱۵ تا ۲۹ سال است، گفت: ۷۰.۰۹ درصد پنجره جمعیتی استان فارس ۱۵ تا ۶۴ سال و ۶.۱ درصد سالمند بالای ۶۵ سال هستند و جمعیت میانه این استان در سال ۹۶ معادل ۴ میلیون و ۹۰۱ هزار و ۱۱۱ نفر است.

انصاری میانگین نرخ رشد جمعیت استان فارس را ۱.۳۸ درصد اعلام کرد و عنوان کرد: امید به زندگی در بین مردان مناطق شهری ۷۲.۲۰ سال و در بین زنان مناطق شهری ۷۳.۶۹ سال است، در بین مردان مناطق روستایی این عدد ۶۹.۱۵ سال و در بین زنان روستایی ۷۰.۹۵ سال است.

وی با بیان اینکه در ۸ ماهه گذشته ۵۷ هزار و ۵۲۰ مورد ولادت در استان فارس ثبت شده که شامل ۲۹ هزار و ۶۱۰ نوزاد پسر و ۲۷ هزار و ۹۱۰ نوزاد دختر است، گفت: نسبت جنسیتی ثبت ولادت در استان فارس ۱۰۶ به ۱۰۰ است یعنی به ازای تولد هر ۱۰۶ پسر ۱۰۰ دختر متولد شده است.

مدیرکل ثبت احوال فارس با بیان اینکه آمار ولادت در ۸ ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱.۵ درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: طبق این آمارها در هر شبانه روز ۲۳۴ نوزاد و در هر ساعت ۹.۷ نوزاد در استان فارس متولد شده است و از این لحاظ رتبه ۲۱ را در بین استان‌های کشور داریم.  

وی با بیان اینکه میانگین سن مادران در استان فارس ۲۹.۴ سال است و این در حالی است که میانگین سن مادران در کشور ۲۸.۸ سال است، خاطرنشان کرد: در ۸ ماهه گذشته ۱۰۱۳ مورد دوقلو و چند قلوزایی در استان فارس ثبت شده که ۹۷۵ مورد از آن دوقلو، ۳۷ مورد سه قلو و یک مورد ۴ قلو بوده است.

انصاری بیان کرد: اسامی امیرعلی، امیرحسین، حسین، محمدعلی، محمدطاها، ابوالفضل، امیرمحمد، امیرعباس و ماهان بیشترین فراوانی را در بین نوزادان پسر و اسامی فاطمه، زهرا، آوا، نازنین زهرا، یسنا، حلما، رها، باران، آیلین و زینب نیز بیشترین فراوانی را در بین نوزادان دختر تازه متولد شده داشته است.

وی با بیان اینکه در ۸ ماهه امسال ۱۴ هزار و ۲۰۸ مورد فوت در استان فارس ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰.۰۴ درصد کاهش داشته است، افزود: ۸ هزار و ۱۶۱ نفر از فوتی‌ها مرد و ۶ هزار و ۱۰۷ نفر زن هستند و استان فارس در آمار فوت رتبه ۱۹ کشور را دارد.

مدیرکل ثبت احوال استان فارس عنوان کرد: براساس آمار ولادت و فوت در ۸ ماهه گذشته ۴۳ هزار و ۲۵۲ نفر به جمعیت استان فارس افزوده شده است.

وی با بیان اینکه ۳ میلیون و ۷۰۰ نفر از جمعیت استان فارس باید کارت ملی هوشمند دریافت کنند که تاکنون ۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر برای دریافت این کارت ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: در مجموع در استان فارس ۵۵ درصد افراد برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت‌نام کرده‌اند و در شهر شیراز نیز تاکنون ۷۵ درصد افراد برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت‌نام کرده‌اند.

انصاری با تاکید بر اینکه پایان امسال آخرین مهلت استفاده از کارت‌های ملی قدیمی است، از هم‌استانی‌ها خواست برای دریافت کارت ملی هوشمند هر چه سریع‌تر اقدام کنند، گفت: ۹۳ درصد کارت‌های ملی هوشمند صادر شده در استان فارس به متقاضیان تحویل داده شده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.