رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صنایع دستی و صادرات آن یکی از فرصتهای طلایی جهت رونق اقتصادی استان است

۱۷:۱۲ - ۲۰۱۷/۱۲/۲۷
معاون گردشگری استانداری فارس :

صنایع دستی و صادرات آن یکی از فرصتهای طلایی جهت رونق اقتصادی استان است

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: با توجه به گردشگر پذیر بودن استان فارس، صنایع دستی و صادرات آن یکی از فرصتهای طلایی جهت رونق اقتصادی استان است.

به گزارش صبح شیراز , مهندس محمد ابراهیم فروزانی؛ سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در جلسه کمیته فنی گردشگری گفت: تغییر و اصلاحاتی که در ساختار کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و کمیته های آن صورت گرفته است به معنای عدم تخصصی بررسی کردن موضوعات نیست بلکه به دلیل عام و میان بخشی بودن مسئله گردشگری باید توسط همه دستگاههای اجرایی مورد توجه و به آن اهمیت داده شود.
مهندس فروزانی بر رقابتی تولید شدن صنایع دستی استان تاکید کرد و ادامه داد: صنایع دستی استان فارس هنوز با شیوه های سنتی عرضه میشود و به طراحی خالق و بسته بندی مناسب نیاز دارد به همین دلیل نمیتواند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی کسب کند.
سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس ابراز داشت: باید گردشگران را به خرید محصولات دست ساز هنرمندان استان ترغیب کرد تا شاهد رونق اقتصادی این صنعت باشیم.
مهندس فروزانی اضافه کرد: دستگاههای اجرایی مرتبط با گردشگری نقش تسهیل گری و حلقه اتصال بخش خصوصی گردشگری و گردشگران را ایفا می کنند و وظیفه جهت گیری، برنامه ریزی و تعیین خط مشی و نقشه راه توسعه گردشگری را بر عهده دارند.
سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با بیان این که کار کارشناسی از بدنه اجرا استخراج می شود، تصریح کرد: دستور کار جلسات کارگروه گردشگری توسط دبیرخانه کارگروه که بر عهده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعیین می شود و نمایندگان ادارات مرتبط با دستورکار جلسه به ارائه پیشنهاد و راهکار در خصوص موضوع می پردازند.
مهندس فروزانی در پایان گفت: با توجه به وضعیت و ویژگی اقلیمی مناسب شهر شیراز گردشگری سلامت باید به شکل ویژه ای مورد توجه قرار گیرد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.