رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فارس بیش‌ترین سهمیه اجرای طرح «روستا-تعاون» را دریافت کرد

۲۳:۰۲ - ۲۰۱۸/۰۲/۱۷
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس :

فارس بیش‌ترین سهمیه اجرای طرح «روستا-تعاون» را دریافت کرد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: استان فارس با سهمیه تشکیل ۱۵۰ تعاونی در اجرای طرح «روستا-تعاون» بیش‌ترین سهمیه کشور را در اختیار دارد.

به گزارش صبح شیراز ، سهراب مختاری در مورد اجرای طرح «روستا –تعاون» اظهار داشت: به منظور استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های اجرایی بخش تعاون، توسعه و توانمند‌سازی تعاونی‌های روستایی، رونق اقتصادی، مشارکت سازمان‌یافته اقتصادی روستاییان در قالب مشارکت گروهی طرح «روستا- تعاون» به عنوان پایه اشتغال در روستاها برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه استان فارس بیش‌ترین سهمیه را در بین استان‌های کشور در اجرای این طرح  دارد، عنوان کرد: با توجه به توانمندی‌های بخش تعاون بیش‌ترین سهمیه جهت اجرای این طرح به استان فارس به تعداد ۱۵۰ تعاونی جهت اجرا در دو مرحله اختصاص داده شده است.

مختاری افزود: در همین راستا موفق شدیم با همکاری دستگاه‌های اجرایی و شهرستان‌ها ۵۳۳ تعاونی جهت استفاده از این برنامه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی کنیم که  این تعداد بیشتر از یک سوم کل تعاونی‌های معرفی شده در استان‌ها است و حدود ۱۴۰۰ تعاونی در این زمینه وجود دارد که ۵۳۳ تعاونی مربوط به استان فارس است که ۱۱۱ تعاونی آن تعاونی تازه تاسیس است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره نحوه عملکرد اجرای طرح «روستا-تعاون» اظهار داشت: برنامه‌های استان در این مورد در سطح کارگروه اشتغال استان مطرح و همزمان و به دنبال آن جلسات مکرر با فرمانداران، بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی در جهت حمایت و تشکیل تعاونی‌های روستایی انجام گردید که نتیجه آن تشکیل ۲۵۴ تعاونی روستایی با ۴۸۰۹ عضو و پیش‌بینی ایجاد فرصت شغلی برای ۵۱۳۳ نفر بود.

مختاری با بیان اینکه بیشترین تعداد تعاونی‌ها در گرایش کشاورزی است که مهم‌ترین اولویت روستاهای استان است، خاطرنشان کرد: تعداد تعاونی‌های فعال در سال ۹۳، ۳۲۷ تعاونی بوده است که در سال ۹۵ این آمار به ۴۵۷ تعاونی و در ۹ ماهه سال ۹۶ تعداد ۴۲۵ تعاونی فعال در استان به ثبت رسیده است.

مختاری با  به اینکه ۵۰۰۰ روستا به صورت سالیانه در راستای اجرای این طرح در برنامه قرار دارند، افزود: با توجه به ابلاغ اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری این تعاونی‌ها برای دریافت استفاده از تسهیلات در اولویت قرار دارند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.