رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دومین همایش ملی «ریحانةالنبی» با محوریت نهج‌البلاغه در تهران و شیراز و شهرستان مهر برگزار خواهد شد

۲۳:۰۲ - ۲۰۱۸/۰۲/۱۷
در اسفند ماه جاری؛

دومین همایش ملی «ریحانةالنبی» با محوریت نهج‌البلاغه در تهران و شیراز و شهرستان مهر برگزار خواهد شد

مسئول کمیته اطلاع رسانی همایش ملی ریحانه النبی گفت: دومین همایش ملی «ریحانةالنبی» با محوریت نهج‌البلاغه از ۷ اسفند ماه و ۱۴ تا ۱۷ اسفند ماه جاری در تهران و شیراز و شهرستان مهر برگزار خواهد شد.

«پویا محسنی» مسئول کمیته اطلاع رسانی و رسانه همایش ملی ریحانه النبی با تشریح تقویم اجرایی این همایش به ایلنا گفت: دوشنبه ۷ اسفند ماه جاری همزمان با آغاز به کار دبیرخانه همایش در تهران، شب شعری به عنوان ریحانه در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: دوشنبه ۱۴ اسفند ماه جاری همزمان با افتتاح دبیرخانه مرکزی همایش در شیراز نیز شب شعر ریحانه با حضور شاعران و فرهیختگان در سالن اجتماعات مرکز اسناد ملی فارس برگزار خواهد شد و در همین روز با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس و فرماندار شهرستان مهر، نمایشگاه صنایع دستی و آثار هنری در سالن شهدای دولت افتتاح خواهد شد.

محسنی اضافه کرد: در ادامه برنامه روز سه شنبه ۱۵ اسفند ماه همایش جشن‌های مردمی کوثر به مدت چهار شب در مرکز اسلامی فاطمیه با حضور حجت الاسلام موسوی لاری و دکتر مریدی رئیس و دبیر همایش آغاز به کار می کند. 

وی در تشریح دیگر برنامه‌های همایش بیان کرد: روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه از صبح در سالن اجتماعات پالایشگاه پارسیان با حضور احتمالی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور ، استاندار ، معاونان و مدیران کل استان و فرهیختگان اولین دوسالانه نهج البلاغه از نگاه اسلام شناسان آغاز به کار خواهد کرد و در بعد از ظهر این روز نیز در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان مهر ، دیگر برنامه‌های علمی این همایش دنبال خواهد شد و مهمانان ضمن بازدید از دومین نمایشگاه صنایع دستی ریحانه؛ کلنگ دو اتفاق مهم در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی را به زمین خواهند زد.

محسنی با تشریح برنامه های روز پایانی همایش گفت: روز پنج شنبه ۱۷ اسفند ماه  آیین اختتامیه دومین جایزه ادبی ریحانه از صبح با حضور هیات امنا جایزه ادبی و معاون رئیس جمهور و ادبا و شعرا و فرهیختگان استان و شهرستان در سالن اجتماعات پالایشگاه پارسیان برگزار خواهد شد که این جایزه در سه بخش شعر داستان و داستانک برندگان خود را خواهد شناخت.

مسئول کمیته اطلاع رسانی و رسانه همایش ملی ریحانه النبی اظهار کرد: هیات امنا جایزه ادبی ریحانه متشکل از آقایان موسوی لاری، مسجد جامعی،انصاری لاری، صالحی امیری، مریدی و خانم ها ابتکار، مولاوردی، بروجردی خواهد بود که اساسنامه این جایزه ادبی تنظیم و مورد تایید قرار گرفته است. 

 سال گذشته همایش ملی ریحانه النبی در شهرستان مهر استان فارس با محوریت قرآن و عترت از منظر اسلام شناسان ایران و جهان برگزار شد که امسال این همایش با محور و رویکرد ملی نهج البلاغه از نگاه اسلام شناسان برگزار خواهد شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.