رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح تفکیک کازرون برای اصلاح، از دولت بازگشت داده شد

۱۸:۰۵ - ۲۰۱۸/۰۵/۰۸
استاندار فارس:

طرح تفکیک کازرون برای اصلاح، از دولت بازگشت داده شد

استاندار فارس گفت: طرح تفکیک کازرون با هدف تامین نظر مردم این شهرستان و انجام اصلاحات لازم، از دولت بازگشت داده شد.

به گزارش صبح شیراز ، اسماعیل تبادار روز پنجشنبه در جمع مردم کازرون در مصلی نماز جمعه این شهر افزود: در هفته های گذشته، همه مطالبات مردم کازرون را شنیدیم و پیگیر تحقق آنها بودیم. 
وی اظهار کرد: برخلاف برخی تصورات، مناطقی همچون امامزاده سید حسین (ع) و آثار تاریخی بیشابور از ابتدا در طرح تقسیمات کشوری جدید در محدوده شهرستان کازرون بود و برنامه ای برای جدایی این مناطق از این شهرستان نبوده است. 
استاندار فارس گفت: با توجه به خواسته مردم کازرون در زمینه جدانشدن دشت برم و انارستان از این شهرستان، طرح تفکیک شهرستان برای انجام اصلاحات مورد نظر مردم بازگشت داده شد. 
وی با اشاره به طرح درخواست مردم کازرون برای ارتقای فرمانداری این شهرستان به فرمانداری ویژه افزود: این موضوع در وزارت کشور مطرح شده و در دست بررسی کارشناسی است. 
از آبان ماه پارسال شایع شد که طرحی در وزارت کشور در دست بررسی است که بر مبنای آن، بخش های کوهمره نودان و چنارشاهیجان از کازرون جدا شوند و شهرستان جدیدی به نام 'کوه چنار' (ترکیبی از نام دو بخش شکل دهنده آن) ایجاد شود. مردم کازرون در این ارتباط خواهان جدانشدن مناطقی همچون امامزاده حسین (ع)، بیشابور و دشت برم در فرایند تشکیل شهرستان جدید هستند. 
تبادار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشینه مردم کازرون در مقابله با استعمارگران انگلیس گفت: مردم این شهرستان با در دست گرفتن پرچم مبارزه با رژیم طاغوت، در سر دادن ندای عدالتخواهی و مقابله با ظلم در زمره مناطق سرآمد بودند. 
استاندار فارس در ادامه با اشاره به موقعیت جغرافیایی کازرون و نزدیکی این شهرستان به استان های ساحلی جنوب کشور گفت: تقویت زیرساخت های اقتصادی در این منطقه می تواند زمینه ساز توسعه در سطح استان نیز باشد. 
تبادار همچنین بر تامین اعتبار مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به طرح های نیمه تمام تاکید کرد.
امام جمعه کازرون نیز در این آیین با قدردانی از مردم این شهرستان به خاطر استقبال از استاندار فارس با در دست داشتن گــُــل گفت: افتخار می کنم که همشهری چنین مردمان غیرتمندی هستم.
حجت الاسلام محمد خرسند خطاب به مردم کازرون گفت: یکی از مطالبات شما این بود که نماینده عالی دولت در جمع شما حضور پیدا کند که با حضور استاندار محترم در شهرستان، این درخواست محقق شد. 
فرماندار کازرون نیز در این آیین از استقبال گرم مردم کازرون از استاندار فارس قدردانی کرد و خطاب به مردم منطقه گفت: شما مردمانی ازدیار سلمان فارسی هستید که یک هزار و ۳۰۰ شهید را تقدیم راه دفاع از ارزش های اسلامی کردید.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.