رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رسانه ها رسالت سنگینی در اعتلای جامعه دارند

۱۸:۰۵ - ۲۰۱۸/۰۵/۰۸
استاندار فارس در دیدار مدیرعامل ایرنا:

رسانه ها رسالت سنگینی در اعتلای جامعه دارند

استاندار فارس گفت: رسانه ها در مسیر اعتلای جامعه و تقویت اعتماد و امید رسالت سنگینی دارند و ضرورت نقش آفرینی آنها در این چارچوب بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

اسماعیل تبادار روز سه شنبه در دیدار با سید ضیاء هاشمی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در شیراز با اشاره به جایگاه قانونی و ساختار حرفه ای این سازمان خبری، ماموریت ایرنا را در این زمینه حائز اهمیت دانست. 
وی در ادامه گسترش نمایندگی ها و تقویت و افزایش نیروی انسانی این رسانه در استان فارس را خواستار شد. 
استاندار فارس گفت: استان فارس همانطور که در ابعاد مختلف آوازه فراوانی دارد با مشکلات زیادی نیز روبرو است و انتظار می رود تمامی بخش ها برای حل این مشکلات باید تلاش کنند. 
تبادار افزود: دولت با وجود این تنگناها دستاوردها و کارکردهای زیادی در بخش های مختلف داشته است که انتظار است این دستاوردها در رسانه ها به شکل مناسبی به اطلاع مردم برسد. 
وی ادامه داد: بهره برداری از ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش صنعت در سال جاری، اجرای پروژه های حوزه راه، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به میزان سه هزار میلیارد تومان بخشی از اقدامات دولت در استان فارس است. 
استاندار فارس اظهار کرد: نرخ بیکاری در ابتدای دولت یازدهم در استان فارس ۱۳.۸ درصد بوده است که هم اینک به ۱۰.۶ درصد کاهش یافته است. 

*صدای مردم باید از رسانه به گوش مسئولان برسد 
مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به رشد شتابان فناوری اطلاعات گفت: در یک دوره زمانی با مدیریت سیاسی، روند انتشار اطلاعات کنترل می شد اما هم اینک، این گونه شیوه ها پاسخگو نیست چرا که همه چیز در اتاق شیشه ای قرار دارد. 
سید ضیاء هاشمی افزود: یکی از راه های مدیریت اعتراض های اجتماعی، شفاف سازی و استقبال از مساله توسط مدیریت های عالی است که می توانند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند. 
عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: رسانه نقش میانجی بین مدیریت و افکار عمومی دارد و در شرایط پیش روی کشور می تواند به حل مشکلات کمک کند اما این کمک نیازمند یک ارتباط دو سویه است. 
هاشمی ادامه داد: روابط عمومی دستگاه ها و رسانه ها باید هم حرف مردم را بزنند و هم منعکس کننده خدمات، برنامه ها و سیاست های مدیریتی باشند. 
وی تاکید کرد: اگر حرف مردم از طریق رسانه ها منتقل شود مردم نیازی به تجمع و اعتراض نمی بینند چون احساس می کنند حرف آن ها منتقل شده است. 
مدیرعامل ایرنا گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی و دیگر رسانه های کشور باید بتواند صدای مردم را به شکل درست به مسئولان برسانند. 
هاشمی درادامه با بیان این که سیاست خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) تقویت فرایند اطلاع رسانی در استان ها است، گفت: تحقق این امر نیازمند حمایت متقابل مدیران و مسئولان استانی است. 
سخنرانی در جمع اصحاب فرهنگ، مدیران رسانه ها و مسئولان روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان از دیگر برنامه های سفر یک روزه مدیرعامل ایرنا به شیراز بود. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.