رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خروج از برجام رسوایی بزرگ مدعیان حقوق بین الملل است

۱۸:۰۵ - ۲۰۱۸/۰۵/۱۳
استاندارفارس:

خروج از برجام رسوایی بزرگ مدعیان حقوق بین الملل است

استاندار فارس گفت: خروج از توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یک رسوایی بزرگ برای کسانی است که دم از حقوق بین الملل می زنند اما هیچ پایبندی به رفتار و گفتار خود ندارند.

به گزارش صبح شیراز ,  اسماعیل تبادار، یکشنبه در جلسه شورای اداری استان فارس در شیراز افزود: با بررسی این رویداد پی می بریم که قطعا برجام یک موفقیت بزرگ برای ایران و تیم دیپلماسی کشورمان بوده که عده ای به هر در می زنند و به هر دروغی متوسل می شوند تا در این توافق خلل ایجاد کنند.
وی ادامه داد: در مقابل بدعهدی برخی مدعیان، نظام جمهوری اسلامی نشان داد که به وفای به عهد به عنوان یک آموزه دینی متعهد و پایبند است.
او اظهار کرد: در شرایط کنونی هم بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب تا زمانی که خواسته های به حق نظام در توافق برجام تضمین نشود جمهوری اسلامی این حق را برای خود محفوظ می داند و این آمادگی را دارد که هرگونه اقدام متقابلی را انجام دهد.
استاندار فارس افزود: جمهوری اسلامی همواره تعامل با دنیا را در دستور کار داشته و مسئولان نظام از هر فرصتی با در نظر گرفتن حکمت، مصلحت، عزت و استقلال کشور و نظام در جهت پیشرفت و تعالی استفاده خواهند کرد.

** دستگاه های اجرایی ظرفیت مراکز علمی و تحقیقاتی را به کار گیرند
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود،مراکز علمی و تحقیقاتی را سرمایه ای بزرگ برای کشور برشمرد و گفت: دستگاه های اجرایی با برقراری ارتباط جدی تر و موثرتر با دانشگاه ها، بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری و سایر مراکز علمی و تحقیقاتی در جهت بهبود امور گام بردارند.
تبادار افزود: البته توجه به نقش و تاثیر مراکز علمی و تحقیقاتی در توسعه نباید فقط در کلام و گفتار خلاصه شود چرا که توسعه واقعی و عملی در سایه هم افزایی و ارتباط تنگاتنگ دستگاه های اجرایی و مراکز علمی و تحقیقاتی محقق می شود.

**تقویت اعتماد عمومی سرمایه ای ارزشمند برای نظام است
استاندار فارس، تقویت اعتماد عمومی در جامعه را سرمایه ای ارزشمند برای نظام دانست و گفت: ایجاد اعتماد در میان مردم با حرف محقق نمی شود بلکه این اعتماد با تکریم مردم، ایجاد تسهیل در امور آنها و پاسخگو بودن مسئولان به وجود خواهد آمد.
وی توجه به بخش خصوصی و سهولت بخشی به روند سرمایه گذاری را از از مولفه های مهم ایجاد رفاه اجتماعی دانست و گفت: برخی گزارش ها گویای این مطلب است که روند پاسخگویی به تقاضای سرمایه گذاران مطلوب و قابل قبول نیست که این روند حتما باید اصلاح شود.
او افزود: برای پاسخگویی سریع و مطلوب دستگاه های اجرایی و صیانت از سلامت نظام اداری، همه دستگاه ها موظند که سریعا نسبت به راه اندازی میز خدمت با بهره گیری از نیروهای توانمند، اخلاق مدار، آگاه و مسلط به امور اقدام کنند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.