رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مترو شیراز از اول مهر ۹۷ جمعه ها فعال می شود

۲۳:۰۹ - ۲۰۱۸/۰۹/۰۴
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر شیراز:

مترو شیراز از اول مهر ۹۷ جمعه ها فعال می شود

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای رفاه حال شهروندان و استفاده بیشتر از خدمات حمل و نقل عمومی، خط یک متروی شیراز از ابتدای مهرماه ۹۷ روزهای جمعه از ساعت هفت صبح تا ۱۵ به شهروندان خدمات رسانی می کند.

 نواب قائدی، سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با هدف خدمات رسانی مطلوب تر و در پی تلاش هایی که انجام شد، ظرف یک سال گذشته، مدت زمان فعالیت روزانه مترو به ۱۵ ساعت افزایش یافت. 
وی اضافه کرد: برای تکمیل خط یک مترو و همچنین افزایش سطح خدمات سرویس دهی قطار شهری، ایستگاه های غدیر واقع در ابتدای فضل آباد و فرصت شیرازی به زودی به بهره برداری خواهد رسید. 
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: پس از رفع مشکلات تملکی مربوط به ایستگاه وکیل و ادامه عملیات عمرانی آن، پیش بینی می شود ایستگاه های وکیل و امام حسین (ع) نیز در دهه فجر ۹۷ به بهره برداری برسند.
وی اظهار داشت: امید است با اتمام مطالعات جامع حمل و نقل همگانی و ساماندهی یکپارچه سیستم های حمل و نقل همگانی از جمله خطوط اتوبوسرانی، سطح سرویس دهی و مطلوبیت کارکرد مترو و زمینه استفاده شهروندان از این وسیله حمل و نقل عمومی بیشتر شود.
قائدی بیان کرد: همچنین با هدف استفاده بهینه شهروندان از خط یک مترو، برخی از خطوط اتوبوس و مینی بوس اصلاح شده است.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: حذف برخی خطوط اتوبوس موازی با خط یک مترو، اضافه کردن خطوط جدید به منظور کارآمدتر شدن مترو از طریق دسترسی آسان تر مسافران به ایستگاه های مترو از جمله اقدامات صورت گرفته است.
قائدی با اشاره به اضافه شدن ۱۲ دستگاه مینی بوس در قالب خط ۱۱۵ گفت: با این اقدام، مترو در مسیر شهرک فجر سپاه، شهرک گلستان، بلوار آفرینش از طریق بلوار حسینی الهاشمی به سمت ایستگاه احسان حرکت می کند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.