رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

جمع‌آوری ۳۲ میلیارد تومان زکات در فارس

۲۳:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۰۱

جمع‌آوری ۳۲ میلیارد تومان زکات در فارس

رئیس اداره زکات استان فارس گفت: در ۹ ماه منتهی به آخر آذرماه کل مبلغ جمع‌‌آوری شده زکات در فارس ۳۲ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان بوده که در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است.

حجت‌الاسلام سید علی اکبر جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه در ۹ ماه منتهی به آخر آذرماه  کل مبلغ جمع‌‌آوری شده زکات در استان فارس ۳۲ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان است که در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است، اظهار داشت:  پیش‌بینی درآمد زکات فارس در ۹ ماهه امسال ۳۰ میلیارد تومان بوده که به همت مردم خیراندیش فارس بیش از آن محقق شده است.

وی با با بیان اینکه بیش از ۱۰ میلیارد تومان از این مبلغ زکات واجب، ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات مستحب و ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان زکات فطره بوده است، افزود: ۳۱ درصد از این مبلغ زکات مربوط به زکات واجب، بیش از ۳۰ درصد مربوط به زکات مستحب و بیش از ۳۸ درصد مربوط به زکات فطره بوده است.

رئیس اداره اجرایی زکات کمیته امداد فارس عنوان کرد: ۷۳ درصد (۲۲ میلیارد تومان) از مبلغ زکات در بخش امور محرومین و نیازمندان ۲۷ درصد (۸.۲ میلیارد تومان) نیز برای اجرای پروژه‌های عمرانی و عام المنفعه هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار نفر از محل وجوهات زکات کمک دریافت کرده‌اند، گفت: پرداخت ۹۶ هزار فقره کمک هزینه معیشت نیازمند، ۸۲۴ فقره کمک هزینه درمان، ۴۲۲ فقره کمک هزینه تحصیل، ۳۰۲ فقره کمک هزینه مرمت مسکن، ۲۱۴ فقره کمک هزینه جهیزیه، ۱۶۰ فقره کمک هزینه احداث مسکن و ۲۲ مورد آزادی زندانی از جمله موارد هزینه کرد زکات بوده است.

جعفری با بیان اینکه ۵۱۱ مبلغ افتخاری زکات برای ترویج زکات در شهرستان‌ها فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: علاوه بر این تعداد ۲ هزار و ۳۹۶ عامل افتخاری زکات در شهرهای کوچک و روستاهای فارس به عنوان سفیران زکات مشغول ترویج امر حسنه زکات هستند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.