رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهردار دلش با شهر نیست / سکوت بیش از پیش شورا خیانت است به آرا مردم !

۱۹:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۰۸

شهردار دلش با شهر نیست / سکوت بیش از پیش شورا خیانت است به آرا مردم !

حال با بسته شدن پرونده انتخاب استاندار فارس آنچه بیش از پیش مشخص و عیان شده این است که مهندس اسکندرپور دلش با شهرداری شیراز نبوده و نیست و به دنبال رفتن به هر قیمتی است .

پایگاه خبری تحلیلی صبح شیراز :

 بحث انتخاب استاندار جدید فارس بالاخره به سرانجام رسید و استاندار انتخاب شد . در چند ماه گذشته بحث انتخاب استاندار جدید فارس در صدر اخبار سیاسی استان بوده و گمانه زنی درباره گزینه های مطرح ، برای تکیه بر کرسی والی فارس همواره یکی از جذاب ترین و پر مخاطب ترین بحث های پیش رو بوده است .

از زمان انتشار اخبار غیر رسمی کنار رفتن مهندس تبادار بدلیل بازنشستگی تا دو روز قبل از انتصاب استاندار جدید گزینه های مختلفی برای تصدی این سمت مطرح شدهاند .

از همان ابتدا نام مهندس حیدر اسکندر پور بعنوان یکی از گزینه های مطرح برای تصدی این سمت مطرح بود .

اسکندرپور که این روزها بر کرسی بلدیه شیراز تکیه زده ، از زمان مطرح شدن نامش این خبر را تایید و نه رد کرد .

البته برخی از فعالین سیاسی انتظار داشتند شهردار به حرمت رای تمام قدی شورای اسلامی شهر شیراز که برگرفته از رای مردم است این خبر را تکذیب کند و تا پایان این دوره به رای مردم و شورا دهن کجی نکرده و در سمت شهردار شیراز با قوت به کار خود ادامه دهد.

انتظاری که متاسفانه مهندس اسکندرپور و اطرافیانش آن را بی جا دانسته و تا روز آخر تمام قد در پی تصاحب کرسی استانداری فارس بوده و از هیچ تلاشی فروگذار نکردند .

از ابتدا شایعات تایید نشده زیادی درباره مطرح شدن نام اسکندپور به عنوان گزینه استانداری فارس به گوش می رسید : عده ای می گفتند مطرح شدن نام وی از طرف نزدیکانش بوده تا بتوانند از فشار افکار عمومی و شورای شهر به خاطر عدم موفقیت در شهرداری بکاهند . عده ای دیگر پشت پرده این قضیه را به استراتژی ها و منافع سیاسی و اقتصادی حلقه قم آباد ربط داده و اظهار می داشتند برنامه جدید این حلقه کوچ از فلکه شهرداری به فلکه ستاد است .

برخی دیگر معتقد بودند مهندس اسکندرپور نتوانست آن طور که باید و شاید شایستگی ها و توانمندهای خود را در شهرداری نشان دهد و مدل مدیریتی ایشان در استانداری با شهرداری تفاوت داشته و وی در کسوت استانداری بسیار موفق ظاهر خواهد شد . ولی مخالفان این نظر بر این باورند که اسکندرپور در شهرداری زمین گیر شده و در حال بازی با شاه مهره های کلیدی تیم اصولگرایان است و اگر به استانداری می رفت همین وضعیت فعلی شهرداری را باید به کل استان تعمیم می دادیم .

عده ای دیگر بر این باور بودند که برخی از اعضا شورا تنها راه نجات شهر از وضعیت فعلی را استاندار شدن مهندس اسکندرپور در هر استان کشور می دانسته و به دنبال تحقق این مهم بوده تا بتوانند فکر چاره ای برای این وضعیت نابه سامان شهرداری شیراز کنند .

حال با بسته شدن پرونده انتخاب استاندار فارس آنچه بیش از پیش مشخص و عیان شده این است که مهندس اسکندرپور دلش با شهرداری شیراز نبوده و نیست و به دنبال رفتن به هر قیمتی است .

نکته مهم آنجاست که ایشان چرا اعتماد شورای اسلامی شهر که مشروعیتش برگرفته از رای تاریخی مردم شیراز بود را به بازی گرفته است ؟ اگر مهندس واقعا قادر به ادامه فعالیت در شهرداری شیراز نیستند پیشنهاد می شود مردانه صحنه را ترک گفته و حقایق را با مردم در میان بگذارند و وقت شهر و شورای اسلامی شهر را بیش از این ضایع نکنند .

و اما سوال مهم تری که اعضای شورای شهر باید به مردمی که در شیراز با آن رای تاریخی به لیست امید و آنها اعتماد کرده و افکار عمومی بدهند این است که چرا در مقابل این بی رغبتی شهردار به شهر شیراز سکوت کرده اند ؟ مگر نمی بینند که شهردار دلش با شهر نیست و در سودای فرار از وضعیت موجود است ؟ مگر وضعیت نابه سامان شهرداری و شهر را نمی ببینند ؟ چرا سکوت کرده اند ؟

باید منتظر ماند و دید که سکوت معنا دار این شورا در مقابل شهرداری که دلش با شهر نیست و به رای این شورا دهن کجی کرده ، چیست ؟ آیا این شورا توان و جرائت استفاده از ابزارهایی که قانون برای وی در نظر گرفته است را دارد یا نه ؟

شایان ذکر است پایگاه خبری تحلیلی صبح شیراز بزودی در گزارشی تفصیلی به علل پشت پرده سکوت اعضای شورای اسلامی شهر در مقابل این وضعیت نابه سامان خواهد پرداخت .

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.