رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۲ محصول بیوتکنولوژی در شیراز آماده عرضه به بازار شد

۱۹:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۲۵

۲ محصول بیوتکنولوژی در شیراز آماده عرضه به بازار شد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پژوهشگران مرکز رشد بیوتکنولوژی این دانشگاه، دو محصول جدید ساخته و آماده عرضه به بازار کردند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز پنجشنبه به نقل از دکتر یونس قاسمی اعلام کرد: این دو محصول با نام تجاری CELL PRO و SPERM WASH LIQUID ساخته و آماده ارائه به بازار شده است.
وی افزود: محصول نخست روشی برای جمع آوری و آماده سازی نمونه های سلولی به منظور انجام آزمایشات یاخته شناسی است که نمونه به طور مستقیم به داخل ظرف حاوی محلول نگهدارنده Cell pro منتقل و به آزمایشگاه ارسال می شود، همچنین می توانیم از نمونه های تهیه شده، برای تشخیص ویروس پایپلوم انسانی(HPV) استفاده کنیم؛ قابلیت منحصر به فرد این محصول، نگهداری ساختار ژنتیکی ویروس ها برای مدت طولانی است.
ویروس پایپلوم انسانی که اچ پی وی (HPV) نیز نامیده می شود، شایع ترین عفونت انتقال یابنده از راه تماس جنسی است.
او اضافه کرد: یکی از آزمایش هایی که بر اساس Liquid based cytology توسعه یافته و به طور گسترده استفاده می شود، Liquid base pop test است که این آزمایش ها برای غربالگری و تشخیص سرطان دهانه رحم ، جراحت های پیش سرطانی سلول های غیرطبیعی و سایر موارد یاخته شناسی استفاده می شود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: محصول دوم به نام SPERM WASH LIQUID، محلول تقویت کننده و شستشوی اسپرم مورد استفاده در فرایندهای درمان ناباروی است که مواد اولیه به طور کامل در مرکز رشد بیوتکنولوژی تهیه شده و قابلیت برابری با کمپانی های معتبر خارجی را دارد.
قاسمی ابراز امیدواری کرد: با حمایت های مسئولان و خرید محصولات تولید شده از سوی آزمایشگاه های سطح کشور، شاهد کارآفرینی در سطح استان و کاهش وابستگی کشور به تولیدکنندگان خارجی و کاهش خروج ارز از کشور باشیم.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.