رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صادرات فارس ۳۰ درصد افزایش یافت

۲۰:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۲۵

صادرات فارس ۳۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: در ۱۰ ماه گذشته ۲۷۲ هزار و ۷۸۰ تن کالا به ارزش ۲۱۴ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۱۱۱ دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش دلاری ۳۰ درصد افزایش داشته است.

خداداد رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز اظهار داشت: در ۱۰ ماه گذشته ۲۷۲ هزار و ۷۸۰  تن کالا به ارزش ۲۱۴ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۱۱۱ دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۵۴ درصد و از نظر ارزش دلاری ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه این کالاهای به ۶۲ کشور از جمله عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، قطر، آلمان، قطر، هند، پاکستان، کویت، ترکیه، عمان و غیره صادر شده است، عنوان کرد: محصولات لبنی، رب گوجه فرنگی، عصاره و پودر شیرین بیان، اوره، خرما، دستگاه‎‌‌های مبدل حرارتی، آرد گندم، سیمان، فرش و سایر کفپوش‌ها بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده است.

رحیمی با بیان اینکه در ۱۰ ماه گذشته در بین کالاهای صادراتی استان فارس صادرات اوره از لحاظ وزن ۱۱۵درصد و از لحاظ ارزش ۲۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است، اظهار داشت: کیفیت محصول و بازاریابی مناسب صادرکنندگان استان به خصوص در کشورهای حوزه خلیج فارس سبب افزایش صادرات این محصول شده است.

افزایش ۲۰ درصدی ارزش دلاری واردات فارس

وی اظهار داشت: در ۱۰ ماه گذشته ۱۶ هزار و ۲۹۲ تن کالا به ارزش ۸۲ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۱۶۶ دلار از طریق گمرکات استان فارس وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۱۵ درصد کاهش و از لحاظ ارزش دلاری ۲۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرک استان فارس افزود: عمده کالاهای  وارداتی کالای سرمایه‌ای از قبیل مواد اولیه و تجهیزات کارخانجات تولیدی بوده که گمرگ برای حمایت از تولید، زمینه تسهیل را برای واردات این گونه مواد فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه کالاهای وارداتی از ۴۷ کشور وارد استان فارس شده است، عنوان کرد: چین، آلمان، امارات متحده عربی، جمهوری کره، ترکیه، سوئد، پاکستان، تایلند و لهستان کشورهایی بوده که در این مدت عمده کالاها از مبدا آنها وارد فارس شده است.

ورود ۶۳ هزار گردشگر خارجی به فارس

رحیمی به تعداد مسافران ورودی از طریق مرز هوایی استان فارس اشاره کرد و گفت: طی ۱۰ ماه گذشته جمعا ۲۴۷ هزار و ۹۴۴ مسافر از طریق مرز هوایی استان فارس به کشور وارد شده که از این تعداد ۱۸۴ هزار و ۳۵۶ نفر ایرانی و ۶۳ هزار و ۵۸۸ نفر گردشگر خارجی بوده‌اند.

وی افزود: تعداد ۲۷۳ هزار و ۱۵۸ مسافر از طریق مرز هوایی استان فارس از کشور خارج شده‌اند که از این تعداد ۱۸۴ هزار و ۴۱۹ نفر ایرانی و ۸۸ هزار و ۷۳۹ نفر خارجی بودند.

مدیرکل گمرکات استان فارس خاطرنشان کرد: در این مدت همشهریان استان فارس تعداد ۴۴۱ بسته کالاهای هدیه و سوغات به ارزش ۴ هزار و ۱۸۴ دلار از طریق گمرک، امانات پستی دریافت کرده‌اند و در همین مدت ۵ هزار و ۹۰۸ بسته پستی به ارزش ۷۷ هزار و ۷۶۰ دلار به خارج از کشور ارسال کرده‌اند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.