رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افتتاح سه طرح عمده صنعتی دهه فجر در فارس

۲۰:۰۱ - ۲۰۱۹/۰۱/۲۵

افتتاح سه طرح عمده صنعتی دهه فجر در فارس

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: سه طرح بزرگ و عمده صنعتی با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۷۳۰ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۷۴۶ نفر دهه فجر ۹۷ در این استان افتتاح خواهد شد.

علی همتی، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: یکی از این طرح ها، افتتاح کارخانه سیمان خاکستری در شهرستان نی ریز با سرمایه گذاری چهار هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۳۷۴ نفر است.
به گفته وی، ظرفیت اسمی تولید سالانه سیمان در این کارخانه یک میلیون تن است.
همتی افزود: کاشی پاسارگاد سرام با سرمایه گذاری یک هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال، با ظرفیت اسمی تولید سالانه پنج میلیون مترمربع کاشی و اشتغالزایی برای ۲۴۰ نفر، شرکت نوین آبان فناور با سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰ میلیارد ریال، با ظرفیت تولید چهار هزار دستگاه مبدل های حرارتی صنایع و پالایشگاهی و ایجاد ۱۳۲فرصت شغلی، از جمله این طرح هاست. 

**افزایش ۹ هزار درصدی صادرات غیر نفتی فارس
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با توجه به نزدیک شدن به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به برخی دستاوردهای این سازمان ظرف چهار دهه اشاره کرد و گفت: میزان صادرات غیر نفتی از این استان، ظرف این مدت ۹ هزار درصد افزایش داشته است.
همتی اظهار داشت: صادرات غیر نفتی از این استان تا پایان سال ۹۶ افزون بر یک هزار و ۳۰۳ میلیون دلار بود که در مقایسه با سال ۵۷ حاکی از بیش از ۹ هزار درصد افزایش است.
این مقام مسئول ادامه داد: در مدت این ۴۰ سال نیز در حوزه واردات بیش از ۷۲۱ میلیون دلار در استان فارس سفارش ثبت شده و شمار بازرگانان این استان از ۷۱ نفر در سال ۵۷ هم اینک به یک هزار و ۳۶۶ نفر رسیده است. 
وی افزود: همچنین در مدت یاد شده، ۲ هزار و ۵۰ پروانه اکتشاف معدن در این استان صادر شده است، در بخش بهره برداران معدنی ۶میلیارد و ۵۵۲ میلیون ریال سرمایه گذاری صورت گرفته، سالانه بیش از ۶۸ هزار تن مواد معدنی استخراج و برای افزون بر ۱۲ هزار نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

**۳۷۹ هزار نفر در بخش تجارت فارس فعال هستند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در بخش دیگری از مطالب خود گفت: در بخش تجارت این استان هم اینک بیش از ۳۷۹ هزار نفر در زمینه های مختلف فعال هستند.
همتی ادامه داد: اشتغال ۲۱۶ هزار نفر در واحدهای صنفی و فعالیت ۱۰۹ هزار نفر در زمینه قالیبافی، بیشترین سهم اشتغال این استان را در بخش تجارت به خود اختصاص داده است. 
وی، در مورد اقداماتی که در حوزه تجارت در استان فارس صورت گرفته، بیان داشت: توسعه خدمات بازرگانی به اقصی نقاط این استان، توسعه شبکه های توزیع، برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا با هدف تنظیم بازار کالاهای اساسی و تسهیل کسب و کار در حوزه اصناف برخی از این اقدامات است.
او اضافه کرد: توسعه فروشگاه های بزرگ چند منظوره، توسعه فروشگاه های مجازی و کسب و کار اینترنتی، ساماندهی انبارها و مراکز نگهداری کالا نیز از دیگر فعالیت های انجام شده در حوزه تجارت فارس است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود: ایجاد و توسعه مجتمع های قالیبافی، توسعه خدمات بیمه ای در بخش قالیبافان خانگی، ساماندهی صدور مجوزهای مرتبط با بخش تجارت، ایجاد مراکز توزیع و میدان های میوه و تره بار در سطح استان و قیمت گذاری کالاهای خاص با هدف حمایت از مصرف کنندگان نیز بخش دیگری از دستاوردهای ۴۰ ساله این سازمان در حوزه بازرگانی است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.