رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بررسی تازه‌های ارتوپدی دنیا در شیراز

۱۱:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۲۱

بررسی تازه‌های ارتوپدی دنیا در شیراز

نخستین کنگره منطقه‌ای انجمن ارتوپدی ایران، با حضور هشت دانشگاه علوم پزشکی کشور، امروز در شیراز آغاز شد.

رئیس این کنگره سه‌روزه در مراسم آغاز به کار برنامه، گفت: در طول این سه روز، توانمندی‌های ارتوپدی در جنوب و مرکز ایران به نمایش گذاشته‌شده و موردبررسی قرار می‌گیرد.

دکتر غلامحسین شاه‌چراغی در مورد محورهای برگزاری این کنگره، اظهار داشت: انواع شکستگی‌ها به‌ویژه در اطراف لگن، ارتوپدی اطفال اعم از شکستگی و مشکلات مادرزادی، ضایعات شانه مانند، شکستگی‌ها و تعویض مفصل، آسیب‌های دست و مچ دست، تعویض مفصل زانو و لگن و شکستگی‌های ستون فقرات، ازجمله مواردی است که در طول این سه روز با حضور پزشکان به بحث و تبادل‌نظر گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه ارتوپدی، افزود: برای نخستین دوره از برگزاری این کنگره، شیراز به‌عنوان میزبان انتخاب‌شده و دوره‌های بعدی از این‌پس سالانه در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی جنوب و مرکز ایران برگزار می‌شود.

دبیر علمی این کنگره نیز با اشاره به حضور استان‌های فارس، خوزستان، یزد، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، هرمزگان و بوشهر در این گردهمایی، گفت: این کنگره توسط انجمن جراحان ارتوپدی شاخه فارس و با همکاری مرکز تحقیقات استخوان و مفاصل و گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از امروز، ۳۰ام اردیبهشت‌ماه در شیراز آغاز به کارکرده و تا یکم خردادماه نیز ادامه می‌یابد.

دکتر سورنا رضازاده بابیان اینکه این کنگره به‌صورت سخنرانی و پنل‌های علمی برگزار می‌شود، افزود: پزشکان شرکت‌کننده، شایع‌ترین مواردی را که بر اساس مراجعات داشته‌اند، در این سه روز با یکدیگر به اشتراک گذاشته و با آخرین یافته‌های روز دنیا در این مورد، آشنا می‌شوند.

رضازاده، نقش استفاده از تجهیزات و تکنولوژی‌های پزشکی در رشته ارتوپدی را بسیار مؤثر خواند و اظهار داشت: ازجمله اهداف برگزاری این کنگره منطقه‌ای، آشنایی با پیشرفت‌های صورت گرفته در این زمینه، در سطح دنیا است.

دبیر علمی کنگره منطقه‌ای انجمن ارتوپدی ایران خاطرنشان کرد: با توجه به حجم تصادفات در کشور، شکستگی‌ها بیشترین آمار مشکلات حوزه ارتوپدی را به خود اختصاص داده و ساییدگی‌ها نیز در رتبه بعدی قرار می‌گیرد.

دبیر اجرایی این کنگره نیز با اشاره به حضور ۱۵۰ نفر از اساتید و پزشکان هشت دانشگاه علوم پزشکی منطقه جنوب و مرکز ایران در این کنگره سه‌روزه، تصریح کرد: با توجه به‌دقت نظر وزارت بهداشت، کیفیت تجهیزات پزشکی این حوزه تقویت‌شده و در حاشیه برگزاری کنگره نیز، نمایشگاهی از تجهیزات پزشکی این حوزه، با حضور شرکت‌های مختلف از سطح کشور برپاشده که شرکت‌کنندگان با آخرین محصولات موجود در بازار آشنا می‌شوند.

دکتر سید محمد طحامی برگزاری کارگاه عملی در حاشیه برگزاری این کنگره را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای این سه روز عنوان کرد و ادامه داد: پزشکان شرکت‌کننده، یافته‌های خود در پنل‌های علمی را در این کارگاه به‌صورت عملی به آزمایش گذاشته و از تبحر کافی در این زمینه برخوردار خواهند شد.

 کنگره منطقه‌ای انجمن ارتوپدی ایران، از صبح امروز در هتل همای شیراز آغاز به کارکرده و تا روز جمعه، یکم خردادماه ادامه می‌یابد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.