رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بودجه ۲۷۸۶۰ میلیاردی بدلیه شیراز تصویب شد !

۱۳:۰۲ - ۲۰۱۵/۰۲/۲۴
در جلسه دیشب شورای شهر

بودجه ۲۷۸۶۰ میلیاردی بدلیه شیراز تصویب شد !

هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر شیراز به بررسی بودجه ۹۴ شهرداری پرداخت که پس از بررسی و بحث فراوان بودجه شهرداری شیراز در سال آینده ۲۷۸۶۰ میلیارد ریال تصویب شد.

هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر شیراز به بررسی بودجه ۹۴ شهرداری پرداخت که پس از بررسی و بحث فراوان بودجه شهرداری شیراز در سال آینده ۲۷۸۶ میلیارد تومان تصویب شد.

آنچه شهرداری شیراز در دو جلسه قبل به صحن شورا آورده بود، ۲۴۰۰ میلیارد تومان بود که پس از بررسی اعضای شورا در کمیسیون‌های مختلف این میزان به ۲۷۸۶ میلیارد تومان افزایش یافت.

علیرضا پاک‌فطرت، شهردار شیراز درباره بودجه اظهارداشت: این بودجه علمی تهیه شده و پس از بررسی در کمیسیون تلفیق مبالغی به آن اضافه شده که شهرداری نیز این مطلب را پذیرفته است. 

وی گفت: بودجه براساس برنامه ۵ ساله تدوین شده و با این افزایش بودجه شهرداری شیراز می‌تواند تمامی برنامه‌ها و پروژه‌ها را ظرف ۴ سال به اتمام برساند.

شهردار شیراز افزود: در صورتی که شورا بخواهد برنامه‌ها و پروژه‌ها زودتر از برنامه ۵ ساله تمام شود باید هم راهکار ارائه دهد و هم از شهرداری و مدیران آن حمایت کند و عدم دخالت در انفصال و انتصاب مدیران شهرداری یکی از مواردی است که شورا می‌تواند در راستای حمایت از شهرداری انجام دهد.

برخی از اعضای شورا نسبت به اینکه برنامه ۵ ساله در شورای سوم با عجله و در مدت زمان کم تدوین شده بود، معترض بوده و بر بازنگری این برنامه تاکید داشتند.

محمدرضا دیهیمی، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر شیراز گفت: برنامه ۵ ساله در شورای سوم در مدت یک هفته بررسی و تصویب شده بنابراین شورای چهارم برای بررسی برنامه ۵ ساله حق دارد.

محمودرضا طالبان، نائب رئیس شورای شهر شیراز، در این باره افزود: قانون شهرداری‌ها باید برنامه ۵ ساله داشته باشند و شورای سوم هم این برنامه را تدوین کرده و تدوین برنامه در مدت زمان کم به دلیل عدم آشنایی اعضای جدید شورا با ساختار شهرداری و نحوه تدوین بودجه است.

محمد تقی تذروی، عضو شورای شهر شیراز بر عدم توجه به اقتصاد مقاومتی در بودجه اشاره کرد و پیشنهاد داد که صد میلیارد تومان از بودجه در شهرک صنعتی برای ایجاد  اشتغال سرمایه‌گذاری شود.

وی این سرمایه‌گذاری را هم سبب ایجاد اشتغال و هم ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری دانست و گفت: با این سرمایه گذاری برای  هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود و هم‌چنین می‌توان برای ایجاد اشتغال از توانمندی شهرداری در بانک شهر برای دادن وام‌های کم‌بهره استفاده کرد. 

احیای باغات قصردشت شیراز

مصوبه دیگر شورای شهر شیراز الزام شهرداری برای ارائه طرح جامع و کامل ظرف دو ماه برای حفظ باغات رها شده و متروک در قصر دشت بود که در تدوین این طرح شهرداری باید از تجربیات مهندسان جهاد کشاورزی استفاده کند. هم‌چنین شهرداری برای تشویق باغداران به احیای باغات ملزم به ارائه بسته‌های تشویقی شد.

۳ هزار میلیارد تومان بودجه تکلیفی برای معاونت اقتصادی شهرداری شیراز

از دیگر مصوبات شورای شهر شیراز تعیین  ۳ هزار میلیارد تومان بودجه تکلیفی برای حوزه معاونت اقتصادی و سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز بود  که براساس این مصوبه شهرداری شیراز بسترهای سرمایه‌های گذاری را فراهم می‌کند و با سرمایه‌گذار در امر سرمایه‌گذاری از طریق واگذاری زمین یا مبلغ عوارض ساختمانی مشارکت می‌کند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.