رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عدم پاسخگوی اعتبارات دولتی بنیازمدارس فارس

۱۴:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۲۶

عدم پاسخگوی اعتبارات دولتی بنیازمدارس فارس

رئیس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش فارس گفت: اعتبارات دولتی پاسخگوی هزینه ها و نیازهای مدارس فارس نیست.

ناصر قجری  در نشست خبری آخرین وضعیت ثبت نام دانش آموزان در مدارس فارس، مبنی بر دریافت اجباری هزینه ثبت نام در مدارس دولتی تاکید کرد: یکسری از مدارس به عنوان مراکز خاص مطرح هستند که مردم باید برای ثبت نام فرزند خود در آن مکانها رقمی را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: اما مدارس دولتی به هیچ عنوان حق گرفتن هزینه ثبت نام را ندارد به خصوص در زمان انجام مراحل ثبت نام دانش آموزان.

رئیس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: مدارس نمونه، تیزهوشان، هیئت امنایی و... از جمله مدارس خاص هستند که برای ثبت نام هزینه هایی را دریافت می کنند.

قجری ، در خصوص دریافت هزینه های هفت تا ۱۰ میلیون تومانی برخی از مدارس، گفت: این رقم بسیار زیاد است شاید خود والدین تمایل به دادن این ارقام داشته اند زیرا در هیچ قانون و دستورالعملی دریافت چنین رقمی از جانب مدارس غیر دولتی وجود ندارد.

وی افزود: البته باید به این نکته نیز توجه داشت که برخی از مراکز آموزشی که امروز در میان خانواده ها به عنوان مدارس مطلوب مطرح می شود خروجی خیلی متفاوتی با مدارس کاملا دولتی ندارند.

رئیس ستاد ثبت نام مدارس فارس با اشاره به اینکه در سال جاری نظارت کامل بر نحوه ثبت نام در مدارس انجام خواهد شد، گفت: تیم های نظارتی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام مدارس به طور سر زده با مردم گفتگو می کنند و با مسئولین متخلف مدارس نیز به شدت برخورد خواهد شد.

قجری افزود: اما باید به خاطر داشته باشیم که کمک گرفتن از والدین برای ارائه خدمات بهتر به دانش آموزان باید وجود داشته باشد البته نه با اجبار و یا دریافت رقم های بالا در زمان ثبت نام دانش آموز.

وی تاکید کرد: متاسفانه اعتبارات پرداختی دولت نمی تواند پاسخگوی هزینه های مدارس استان فارس باشد به همین دلیل کمک های مردمی نیز باید وجود داشته باشد.

رئیس ثبت نام مدارس فارس در خصوص زمان آغاز ثبت نام پایه اول ابتدایی نیز گفت: دهه سوم خرداد ماه ثبت نام پایه اول ابتدایی شروع می شود که والدین باید پس از مراجعه به مدارس و انجام تست سلامت اقدام به ثبت نام فرزند خود کنند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.