رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هیچ مجوزی برای بهره برداری معادن بهرام گور صادر نشده / استقبال محیط زیست از برچیده شودن پالایشگاه زرقان

۱۵:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۲۶

هیچ مجوزی برای بهره برداری معادن بهرام گور صادر نشده / استقبال محیط زیست از برچیده شودن پالایشگاه زرقان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد:موضوع اکتشاف معادن در منطقه بهرام گور نی ریز و اجرای طرح توسعه پالایشگاه شیراز موضوعی ملی است که در سطح کلان در حال بررسی است.

حمزه ولوی در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: بر اساس موافقت نامه سازمان حفاظت محیط زیست و صنعت و معدن که در سال ۵۴ بسته شده و سال ۷۹ هم مورد تایید قرار گرفته بهره برداری در برخی مناطق حفاظت شده مجاز است که بهره برداری از معادن بخش هایی از منطقه بهرام گور نیز جزو همین موافقت نامه است .

وی ادامه داد : بر اساس بند ' ب ' این توافق نامه بهره برداری از معادن دراین مناطق به شرط آسیب نرسیدن به حیات وحش و طبیعت مجاز است و این موضوع اکنون در سطح ملی در حال بررسی است ولی هنوز توافق جدیدی صورت نگرفته است .

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس ادامه داد:هیچ مجوزی برای بهره برداری از معادن در منطقه بهرام گورهنوز صادر نشده است و موضوع قابل طرح، اکتشاف معادن دراین مناطق است که به صورت اکتشاف هوایی و یا گمانه زنی های زمینی با کمترین آسیب بررسی می شود.

مدیر کل محیط زیست فارس گفت : اگر بهره برداری دراین مناطق به تصویب برسد قطعا در قسمت هایی خواهد بود که آسیبی به منطقه وارد نشود ولی هنوز توافقی انجام نشده است .

منطقه حفاظت شده بهرام گور در شرق استان فارس و شمال شرقی شهرستان نی ریز واقع شده و در کنار برخورداری از طبیعت بکر و گونه های متنوع جانوری، معادن غنی آهن و مس را در خود جای داده است. 

وی در باره طرح توسعه پالایشگاه شیراز هم گفت : اگر طرحی در زمینه بهبود فرایند و تغییر فرایند فعلی بدون توسعه فیزیکی و استقرار خطوط جدید ارائه شود سازمان محیط زیست موارد را بررسی می کند .

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس ادامه داد : اگر این شرایط حفظ شود و تکنولوژی برتر در پالایشگاه مستقر شود و پالایشگاه فرسوده کنونی برچیده شود ما استقبال خواهیم کرد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.