رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مراتع اقلید و فراشبند در آتش سوخت

۲۳:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۲۶

مراتع اقلید و فراشبند در آتش سوخت

آتش به جان مراتع شهرستانهای اقلید و فراشبند در استان فارس افتاد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری استان فارس در خصوص آتش سوزی مراتع در دو منطقه این استان به خبرنگار مهر گفت: آتش سوزی مرتع در منطقه فراشبند از صبح سه شنبه آغاز شده است.

حسن فیاض پور افزود: در این خصوص به دنبال اعلام این آتش سوزی تلاشها برای مهار آن آغاز شد اما متاسفانه به دلیل شدت آن تاکنون مهار نشده است.

وی ادامه داد: از ظهر امروز آتش سوزی در مراتع شهرستان اقلید آغاز شده و تلاشها برای مهار این حریق نیز ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان فارس با بیان اینکه تاکنون گزارشی از میزان آتش سوزی اعلام نشده، اظهار داشت: با توجه به فصل گرما وقوع این حوادث در جنگل ها و مراتع پیش بینی می شود از این رو باید با آمادگی کامل خسارت ها را به حداقل رساند.

آتش سوزی

وی ادامه داد: در جلسه ای که با مسئولان منابع طبیعی داشتیم در این خصوص پیشنهاداتی ارائه و دستورات لازم برای افزایش قرق بان و همچنین آمادگی نیروها صادر شده است.

استان فارس با داشتن بیش از دو میلیون هکتار جنگل ۱۷درصد جنگلهای کشور را به خود اختصاص داده است. این میزان جنگل حتی از کل مساحت برخی از استانهای شمالی نیز بیشتر است اما امکاناتی که به استانهای شمالی کشور برای اطفای حریق جنگلها اختصاص یافته اصلا قابل مقایسه با استان فارس نیست.

در حالی که مدت زمان زیادی از آغاز فصل گرما نگذشته هر روز شاهد وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست استان هستیم از این رو ضروری است دستگاه های ذی ربط برای جلوگیری از بروز خسارت ناشی از این آتش سوزی ها تدابیر لازم را اتخاذ کنند./مهر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.