رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزاری راهپیمایی قرآنی در شیراز

۱۸:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۰۲

برگزاری راهپیمایی قرآنی در شیراز

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: در ماه رمضان با وجودی که مدارس تعطیل است اما چند برنامه مانند اعتکاف بزرگ دانش‌آموزی در مصلای نماز جمعه شیراز و تمام شهرستان‌های استان برگزار می‌کنیم.

محمد نظری، معاون فرهنگی و پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش فارس شب گذشته، ۱۱ خرداد در هشتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان با اشاره به برنامه‌های این اداره در ایام ماه رمضان گفت: در ماه رمضان با وجودی که مدارس تعطیل است اما چند برنامه مانند اعتکاف بزرگ دانش‌آموزی در مصلی نماز جمعه شیراز و تمام شهرستان‌های استان برگزار می‌کنیم ضمن اینکه برنامه‌های مختلف و غیرمتمرکزی نیز در این راستا اجرا خواهیم کرد.
وی به میزبانی شیراز در مرحله کشوری سی و سومین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش‌آموزان ا شاره کرد و گفت: با توجه به تأکید نماینده ولی فقیه در استان و با وجود حرم مطهر حضرت احمد بن‌موسی(ع) و امامزادگان واجب‌التکریم، استعداد تبدیل شدن به قطب قرآنی کشور در استان فارس وجود دارد به همین دلیل شایسته است که این مسابقات نیز با همان همت والای اعضای شورا در برگزاری بی‌نظیر مسابقات قرآن کشوری سازمان اوقاف در سال ۹۲، به نحو با شکوهی برگزار شود.
نظری با بیان اینکه این مسابقات در دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد، گفت: مسابقات مذکور طی روزهای ۲ تا ۱۰ مرداد ماه جاری در دو بخش دختران و پسران برگزار می‌شود.
معاون پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: در این مسابقات یک هزار و ۱۷۹ دانش‌آموز دختر و یک هزار و ۱۷۹ دانش‌آموز پسر و جمعاً ۲ هزار و ۳۵۸ نفر حضور می‌یابند.
وی با بیان اینکه جهت اجرای این مسابقات برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: مراسم استقبال از دانش‌آموزان را در شهرهای مرزی استان فارس چون آباده، داراب و کازرون خواهیم داشت تا دانش‌آموزانی که از این شهرها وارد استان فارس می‌شوند، مورد استقبال گرم استان فارسی‌ها قرار گیرند.
نظری ادامه داد: برگزاری راهپیمایی قرآنی، شبی با قرآن کریم در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) با همکاری آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) نیز از جمله برنامه‌هایی است که در حاشیه این مسابقات اجرا خواهیم کرد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.