رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خشت فارس لرزید

۰۹:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۰۶

خشت فارس لرزید

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری فارس گفت: زلزله ۲ و هفت دهم ریشتری در منطقه خشت این استان هیچگونه خسارتی نداشت.

حسن فیاض پور، افزود: به دلیل اجرای طرح های مقاوم سازی در مناطق مختلف استان فارس و ایجاد استحکام در بناهای مناطق مختلف، این بناها در مقابل حوادث طبیعی از جمله زلزله مقاوم شده اند.

وی ادامه داد: به رغم تاثیر بسیار مقاوم بودن منازل مسکونی در کاهش خسارت های احتمالی ناشی از وقوع زلزله و تاکید و حمایت مسوولان در این زمینه، اما در برخی مناطق، مردم هنوز تمایلی به مقاوم سازی منازل خود ندارند.

فیاض پور، از مردم تقاضا کرد که در مقاوم سازی منازل خود کوتاهی نکنند و از تسهیلات در نظر گرفته شده برای این کار استفاده کنند.

او گفت: هم اینک در مناطق روستایی برای مقاوم سازی منازل مسکونی، تهسیلات ۱۵۰ میلیون ریالی با کارمزد چهار درصد پرداخت می شود که فرصت مناسبی برای مقاوم سازی است و به روستاییان توصیه می شود از این فرصت استفاده کرده و نسبت به مقاوم سازی منازل مسکونی خود اقدام کنند.

به گزارش شبکه لرزه نگاری شیراز وابسته به مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران،زمین لرزه ای با قدرت ۲.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۳۱ دقیقه و ۵۲ ثانیه بامداد شنبه ۱۶ خرداد جاری منطقه خشت از توابع شهرستان کازرون را لرزاند.

کانون این زلزله در موقعیت ۲۹.۷۱ عرض شمالی و ۵۱.۴۵ طول شرقی و عمق پنج کیلومتر ثبت شده است./ایرنا

 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.