رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مرمت و بهسازی بازار جهرم

۱۵:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۰۸

مرمت و بهسازی بازار جهرم

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اهمیت و قدمت بازار جهرم مرمت و بهسازی آن در اولویت پروژه‌های میراث فرهنگی در این شهر قرار گیرد.

محمدرضا رضایی در بازدیدی که با حضور مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس و محمد قزلی شهردار جهرم از اماکن تاریخی، مذهبی و فرهنگی این شهر انجام شد، بابیان اینکه پیشینه تاریخی و مذهبی جهرم این شهرستان را سرآمد کرده است اظهار داشت: مردمان این شهرستان با فرهنگ غنی در کنار بهره‌گیری از مکتب علما تأثیر بسزایی در تاریخ‌سازی ایران اسلامی داشته‌اند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی اماکن تاریخی و مذهبی این شهرستان را یکی از سرمایه‌های کشور دانست و افزود: به دلیل عدم توجه کافی برخی از این آثار رو به فرسایش رفته که در طول چند سال گذشته مرمت پاره‌ای از آثار شروع‌شده و در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: امروزه یکی از راه‌های درآمدزایی صنعت گردشگری و جذب توریسم است که باوجود ظرفیت‌های جهرم می‌توان از این فرصت با مدیریت صحیح و مرمت آثار باستانی بهره برد.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس در جهرم اظهار داشت: میراث فرهنگی استان فارس دید مثبتی به اماکن تاریخی و مذهبی جهرم دارد و با طرح‌های پیشرو شاهد تغییر و تحول در میراث فرهنگی این شهرستان خواهیم بود.

وی مهم‌ترین پروژه مطرح‌شده در این بازدید را مرمت و بهسازی بازار جهرم دانست و گفت: بازار جهرم یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی این شهرستان است که از سال‌های دراز کسب‌وکار در این فضای فرهنگی رونق داشته و در اثر گذشت زمان نیازمند مرمت سقف و کف است که در این مورد توافقاتی با مدیرکل میراث فرهنگی این استان صورت گرفت.

، در این بازدید از مسجد و مدرسه خان، خانه تاریخی اشراق، خانه تاریخی مولا زاهدی، بازار سرپوشیده جهرم، قدمگاه و چند بنای دیگر بازدید و در زمینه بهسازی و مرمت این بناها بحث و تبادل‌نظر شد./فارس

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.