رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خانه‌های تاریخی فارس میزبان صنایع دستی

۱۸:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۰۸

خانه‌های تاریخی فارس میزبان صنایع دستی

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان فارس گفت: به مناسبت روز جهانی صنایع دستی ۳ خانه تاریخی در شهرستان‌های شیراز، داراب و نیریز میزبان صنایع دستی می‌شوند.

 از برنامه‌های معاونت صنایع دستی استان فارس به مناسبت بیستم خردادماه روز جهانی صنایع دستی خبر داد و اظهار داشت: خانه صنایع دستی در شهرستان‌های داراب و نیریز گشایش می‌یابد و مسئولان میراث فرهنگی این شهرستان‌ها براساس دستورالعمل‌های ابلاغی فضای این خانه‌های صنایع دستی را آماده کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برای این روز برنامه‌ریزی متنوعی انجام شده است افزود: نه‌تنها در سطح استان نمایشگاه‌های مختلف صنایع دستی برگزار می‌شود بلکه تعدادی از هنرمندان استان فارس برای حضور در نمایشگاه سراسری صنایع دستی که در تهران برگزار می‌شود معرفی شدند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به اینکه ۱۴ نفر از هنرمندان استان فارس در رشته‌های شاخص استان در نمایشگاه سراسری صنایع دستی حضور می‌یابند خاطرنشان کرد: این هنرمندان از ۱۰ رشته مختلف صنایع دستی در نمایشگاه حضور یافته و در کنار نمایش و فروش محصولات تولیدی خود به صورت زنده به فعالیت‌های هنری خود می‌پردازند.

الحمدی با بیان اینکه برای برپایی نمایشگاه‌های مختلف صنایع دستی در سطح شهر شیراز نیز برنامه‌ریزی شده است تصریح کرد: به مناسبت روز جهانی صنایع دستی نمایشگاهی از عکس‌های صنایع دستی استان فارس در ارگ کریم‌خانی شیراز با هدف معرفی این صنایع برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: به همین مناسبت نمایشگاهی از آثار صنایع دستی استان فارس که نشان ملی یونسکو دریافت کردند نیز در ارگ کریم‌خانی به صورت ویژه برگزار می‌شود زیرا این آثار نیاز به مراقبت ویژه دارند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از گشایش خانه شماره دو صنایع دستی در کنار حمام وکیل شیراز به مناسبت روز جهانی صنایع دستی خبر داد و عنوان کرد: این خانه صنایع دستی به بانوان جوان و هنرمند عرصه صنایع دستی اختصاص می‌یابد.

الحمدی تجلیل از هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی استان فارس را از دیگر برنامه‌های معاونت صنایع دستی استان فارس به مناسبت روز جهانی صنایع دستی عنوان کرد و گفت: چند تن از صنعتگران بارز و برتر استان و هنرمندان جوان صنایع دستی، ۳ نفر از افراد یا دستگاه‌هایی که حمایت‌های خاص از صنایع دستی استان داشته‌اند و تعدادی از همکاران ما در صنایع دستی استان فارس در روز ۲۷ خردادماه تجلیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از کتابچه صنایع دستی استان فارس رونمایی می‌شود خاطرنشان کرد: سال ۱۳۸۷ یک کتابچه معرفی صنایع دستی استان فارس تهیه شد که امسال دومین کتابچه معرفی صنایع دستی استان فارس در قطع خاص با کاربری بهتر و اطلاعات کامل‌تر رونمایی می‌شود./تسنیم

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.