رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فرهنگ‌ها هستند که شهرها را می‌سازند

۱۲:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۰۱
مهندس پاک‌فطرت :

فرهنگ‌ها هستند که شهرها را می‌سازند

شهردار شیراز گفت: فرهنگ‌ها هستند که شهرها را می‌سازند و اگر فرهنگ، غنی باشد تولید ثروت می‌کند و شهر را می‌سازد.

علیرضا پاک‌فطرت در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه صنایع‌دستی و هنرهای تجسمی، چهارمین نمایشگاه کتاب، محصولات فرهنگی و نمایشگاه عکس اماکن تاریخی و مذهبی شیراز در محور حافظیه، اظهار داشت: فرهنگ‌ها هستند که شهرها را می‌سازند و اگر فرهنگ، غنی باشد تولید ثروت می‌کند و شهر را می‌سازد.

وی افزود: کاستن از معضلات اجتماعی و شهری، در شمار وظایف معاونت فرهنگی اجتماعی است و انتظار می‌رود این معاونت سبک زندگی اصیل اسلامی و ایرانی و شاخصه‌های ارزشمند زیست بومی شهروندان شیرازی را هر چه بیشتر ترویج کند.

مدیر ارشد شهری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در این شهر موزه‌های خوبی نداریم و این نمایشگاه می‌تواند تا حدودی جای خالی این موزه‌ها را پر کند که جای تقدیر دارد.

وی با تقدیر از دست‌اندرکاران برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در محور حافظیه، اظهار داشت: برپایی این‌گونه نمایشگاه‌ها تأثیر مستقیمی در جذب و ماندگاری گردشگر دارد.

شهردار شیراز با ابراز خرسندی از عدم عرضه محصولات و تولیدات خارجی در این نمایشگاه، خاطرنشان کرد: نمایشگاه کیفیت خوبی دارد و اینکه امسال در این نمایشگاه صنایع‌دستی، تنها تولیدات داخلی عرضه می‌شود، بسیار ارزشمند است.

پاک‌فطرت با اشاره به اینکه برخی هنرها و صنایع‌دستی در حال فراموشی است، ابراز امیدواری کرد با برپایی این‌گونه نمایشگاه‌ها، این هنرها احیا و زنده نگه‌داشته شود.

وی همچنین با اشاره به اقدامات شهرداری در زمینه ارائه راهنمایی لازم به مسافران برای اسکان و بازدید از اماکن دیدنی شیراز، بیان کرد: بسیاری از مراکز گردشگری و فروش بلیط آنها در اختیار شهرداری نیست، اما با توجه به آن که مقابل حافظیه متعلق به شهرداری است برای شب عید این قسمت را مسدود کرده و غرفه‌هایی در اختیار هنرمندان کارآفرین گذاشتیم.

شهردار شیراز در پایان با اشاره به برگزاری برنامه «حکایت فرهنگِ شهر» که هر شب در حاشیه نمایشگاه، در محور حافظیه برگزار می‌شود، ابراز داشت: معتقدم اگر تمام زبان فارسی از بین برود فقط کتاب سعدی آن را نگاه می‌دارد و حفظ می‌کند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.