رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تونل تاریک جاده جدیدکازرون به شیراز

۱۱:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۰۹

تونل تاریک جاده جدیدکازرون به شیراز

پس از گذشت ۱۰ سال از افتتاح جاده جدید کازرون به شیراز، هنوز یکی از تونل های این مسیر به طول ۶۵۰ متر، تاریک و بدون روشنایی است.

چند نفر از رانندگانی که از این مسیر رفت و آمد کرده اند گفتند:نبود روشنایی در این تونل باعث تصادفاتی شده است.

آنان اعلام کردند: چون از نور روشن بیرون از تونل یک دفعه وارد تاریکی می شویم درصورتی که با جاده آشنا نباشیم باعث از دست دادن کنترل خودرو می شویم که نتیجه آن برخورد به دیواره تونل یا انحراف به چپ خودرو است. 

این رانندگان از مسوولان تقاضا کردند روشنایی تونل این مسیر را که محل دسترسی و اتصال سه استان فارس ، بوشهر و خوزستان است ، تامین کنند. 

برای اطلاع از اقدامات اداره راه وشهرسازی کازرون در تامین روشنایی این تونل با محمدرضا نکویی بخش رییس این اداره گفت و گو کردیم. 

وی گفت: با بیش از ۱۰ سال سابقه بهره برداری از این تونل درگذشته اقدامی برای روشن کردن آن صورت نگرفت اما با پیگیری های مسوولان شهرستان کازرون امسال با اعتباری افزون بر ۷۰۰ میلیون تومان ازاعتبارات معاون راهداری وزارت راه وشهر سازی از چند ماه قبل عملیات روشن کردن این تونل شروع شده است. 

نکویی بخش ادامه داد: روشنایی تونل به دو پیمانکار سپرده شده که انتقال برق به مسافت حدود دوکیلومتر با اعتبار۴۰۰ میلیون تومان ونصب روشنایی داخل تونل به پیمانکاردیگر با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان واگذار شده است.

رییس اداره راه وشهرسازی کازرون بیان کرد:خط انتقال برق تا ورودی تونل به مسافت دو کیلومتر به اتمام رسیده است و پیمانکار نصب روشنایی داخل تونل هم کار را شروع کرده است. وی افزود: یکی از مشکلاتی که داخل تونل وجود دارد و کار به کندی انجام می شود ترافیک سنگین وسایل نقلیه است که از این مسیر عبور می کنند و ممکن است خطراتی داشته باشد اما قول می دهم که تا دهه فجر امسال روشنایی این تونل به بهره برداری برسد./ایرنا

دیدگاه‌ها

محد علی ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹

واقعا باعث تاسف هست که بعد این همه سال از افتتاح این تونل ها هنوز چهارتا چراغ داخلش نصب نکردن.مسولین مربوطه نباید پاسخ گو باشن

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.