رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حمایت مسئولان استان فارس از جهادگران

۱۵:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۰۱
مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس خواستار شد

حمایت مسئولان استان فارس از جهادگران

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس گفت: مسئولان استان با مشاهده نقاط محروم از اردوهای جهادی، طرح‌های محرومیت‌زدایی، اقتصاد مقاومتی و در یک کلام نظام خدمت‌رسانی پشتیبانی کنند.

عبدالحمید اسماعیلی صبح امروز در حاشیه بازدید از اردوهای جهادی دانشجویی در مناطق محروم داراب، لارستان و هرمزگان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبرمعظم انقلاب با عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی، بر عمل به بیانات مقام معظم رهبری تاکید کرد و اظهار داشت: مردم  آماده‌اند و دولت نیز اقدامات خود را در این راستا انجام دهد و جهادوار بودن خود را ثابت کند.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی به عنوان پیشانی و نماد خدمت‌رسانی کار را با مدیریت جهادی شروع کرده است، افزود: امسال در تعطیلات عید گروه‌های جهادی استان فارس در روستاها و مناطق محروم این استان مستقر شدند و به خدمت‌رسانی به مردم پرداختند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس، مشاوره، بازنگری تعاریف اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی، سازندگی و در یک کلان خدمت‌رسانی به مردم را از اهداف اردوهای جهادی عنوان و خاطرنشان کرد: در حالی که ایام عید نوروز افراد به دنبال تفریحات سالم، دید و بازدید و صله رحم هستند، بسیج سازندگی فارس محرومیت‌زدایی را شروع کرده و با حضور در مناطق محروم استان نگذاشته که محرومان تنها بمانند.

اسماعیلی با تاکید بر نگاه جهادی دولتمردان و نهادینه کردن این تفکر تصریح کرد: مسئولان استان به جای تعاریف مناطق برخوردار و کم برخوردار با حضورشان در مناطق مختلف استان مناطق کاملا محروم را نیز بازتعریف کنند.

وی گفت: در مناطق محروم بیکاری، اعتیاد، مشکلات ماهواره ناشی از نبود فرکانس‌های دیجیتال و مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در آینده‌ای نه چندان دور منجر به تبدیل این مناطق به بیابان‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به وجود پرونده‌های زیاد طلاق در برخی مناطق روستایی استان فارس، آن را تهدیدی امنیتی، اخلاقی، اقتصادی و فرهنگی برشمرد و تصریح کرد: در برخی از روستاها نیز ازدواج با افاغنه غیرمجاز، آن هم در سنین کم به یک معضل تبدیل شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان فارس گفت: مسئولان استان با مشاهده نقاط محروم از اردوهای جهادی، طرح‌های محرومیت‌زدایی، اقتصاد مقاومتی و در یک کلام نظام خدمت‌رسانی پشتیبانی کنند.

اسماعیلی اظهار داشت: ساخت خانه عالم، خانه برای بی‌سرپرستان، مشاوره‌های کشاورزی، اقتصاد مقاومتی، آگاهی‌بخشی در خصوص فعالیت وهابیت و سلفی‌گری، آگاهی‌بخشی به بانوان و مادران در روستاها در راستای جلوگیری از طلاق، اعتیاد، راه‌های فعال کردن ظرفیت‌ها و نهضت حمایت از تولیدات و صنایع دستی  به ویژه برای روستاییان از جمله اقدامات گروه‌های جهادی است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان فارس با بیان اینکه از حزب الله لبنان و شهرهای مختلف  کشور در قالب گروه‌های جهادی در استان فارس مشغول به خدمت‌رسانی هستند، از عدم حمایت مسئولان از این گروه‌ها انتقاد کرد و گفت: تنها سپاه فجر استان فارس از این عزیزان  پشتیبانی و حمایت می‌کند و تا چه زمانی باید به دنبال نامه، درخواست کتبی و دعوتنامه بود و مدیران نیز به همدیگر پاس  دهند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.