رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توزیع بیش از ۳۳۰ هزار راهنمای گردشگری بین مسافران در استان فارس

۱۷:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۰۳
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر فارس خبر داد

توزیع بیش از ۳۳۰ هزار راهنمای گردشگری بین مسافران در استان فارس

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس گفت: از ابتدای طرح نوروزی امسال بیش از ۳۳۰ هزار نقشه و بروشور راهنمای گردشگری بین مسافران در استان فارس توزیع شد.

فیض‌الله جعفری در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: از آغاز طرح نوروزی امسال تا روز گذشته ۳۳۶ هزار نقشه و بروشور راهنمای گردشگری در استان فارس بین مسافران توزیع شد.

به گفته جعفری ۱۵۵ هزار نفر مسافر نوروزی از خدمات قابل ارائه در پست‌های ایمنی و سلامت جمعیت هلال‌احمر استان فارس بهره‌مند شدند و حدود ۱۲۸ هزار نقشه استان فارس بین مسافران توزیع شده است.

ایجاد فضای دوستدار کودک در کنار پست‌های ایمنی و سلامت جمعیت هلال‌احمر استان فارس برای کودکان از برنامه‌های فرهنگی هنری جمعیت هلال‌احمر استان فارس بود که جعفری با بیان این مطلب گفت: کودکان در این فضا متناسب با رویکرد سفر ایمن و بدون خطر و رانندگی مطمئن نقاشی می‌کشند که از آغاز طرح نوروزی تا امروز ۵۸ هزار و ۹۹۸ کودک به این مکان‌ها مراجعه کردند.

چک کردن فشار خون و قندخون افرادی که متقاضی بودند و این موضوع برای آنها ضرورت داشت از دیگر برنامه‌های جمعیت هلال‌احمر در ایستگاه‌های سلامت بود که به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس در ایام نوروز ۴ ایستگاه سلامت در سطح استان فارس فعالیت دارند و تاکنون به ۸۱ هزار و ۳۴۵ نفر خدمات ارائه دادند.

جعفری از اقامه نماز ۶۵ هزار مسافر نوروزی در خیمه‌های نماز که توسط جمعیت هلال‌احمر استان فارس برپا شده بود در ۲۸ اسفندماه تا هشتم فروردین ماه خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس با اشاره به اجرای طرح سحاب در ایام نوروز امسال در استان فارس گفت: در قالب طرح سامانه حرکت‌های امدادی و بشردوستانه که در ۱۰ شهر استان اجرا شد به ۷۱ هزار نفر خدمات ارائه شد.

اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر استان فارس با استفاده از دوچرخه‌هایی که در اختیار دارند در مراکز گردشگری پر تردد حضور یافته و به گفته جعفری به افرادی که نیاز به کمک‌هایی مانند پانسمان سرپایی داشته باشند امدادرسانی می‌کنند و یا نقشه راهنما به مسافران ارائه می‌دهند.

وی افزود: این کار نمادین در راستای گسترش ترویج فرهنگ امداد و کمک‌های بشردوستانه انجام می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس هدف از تهیه و توزیع بروشورهای مختلف بین مسافران در ایام نوروز امسال را آموزش پیام‌های امدادی با تأکید بر ترویج فرهنگ رانندگی سالم و بدون خطر عنوان کرد و گفت: امسال ۱۱۱ هزار بروشور فرهنگی و نقشه‌های شهرستان‌های استان و ۹۷ هزار عدد دیگر محصولات فرهنگی توسط جمعیت هلال‌احمر استان فارس بین مسافران نوروزی توزیع شده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.