رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فارس رتبه نخست اسکان مهمانان نوروزی در مدارس کشور را کسب کرد

۱۶:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۰۴
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد

فارس رتبه نخست اسکان مهمانان نوروزی در مدارس کشور را کسب کرد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: افزون بر ۷۰۲ هزار مهمانان نوروزی این استان در مدارس اسکان یافتند که این رقم، این استان را در میان ادارات کل آموزش و پرورش کشور در جایگاه نخست قرار داد.

حمیدرضا آذری گفت : با وجود کاهش سه درصدی در اسکان مهمانان نوروزی در مدارس استان در تعطیلات نوروز ۹۴، برای سومین سال پیاپی رتبه نخست اسکان در مدارس کشور به استان فارس رسید. 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اظهار کرد: ستادهای پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی این اداره کل که ۲۸ اسفندماه ۹۳ در ۶۸ پایگاه در سراسر این استان فعالیت خود را آغاز کرده بودند، تا پایان روز جمعه ۱۴ فروردین ماه ۹۴ بیش از ۷۰۲ هزار تن در قالب بیش از ۱۰۴ هزار و ۴۰۰ خانواده را در مدارس و مکان های متعلق به آموزش و پرورش استان اسکان دادند. 

آذری گفت: با توجه به مدت اسکان، می توان گفت که گردشگران استان در تعطیلات نوروز ۹۴ یک میلیون و ۷۵۵ هزار و ۲۵ نفر روز در مدارس استان ساکن شدند. 

رییس ستاد تسهیلات نوروزی آموزش و پرورش فارس با اشاره به کاهش سه درصدی آمار اسکان نوروزی در مدارس این استان، این موضوع را ناشی از شرایط آب و هوا و ایام سوگواری دهه فاطمیه دانست. 

آذری گفت: ۱۸ هزار و ۳۰۰ کلاس در قالب هزار و ۹۶۰ مدرسه، افزون بر یک هزار و ۸۵۷ تخت درخوابگاه های دانش آموزی و دانشگاه فرهنگیان و خانه های معلم، ۶۵ سالن ورزشی و ۲۶ اردوگاه دانش آموزی درسراسر استان فارس میزبانی مهمانان نوروزی را برعهده داشتند. 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اظهار کرد: در شهر شیراز نیز هفت هزار و ۵۶۹ کلاس در ۹۲۰ مدرسه، هشت سالن ورزشی، سه خوابگاه دانشگاه فرهنگیان و سه خوابگاه دانش آموزی و اردوگاه شهید دستغیب برای این موضوع آماده شده بود. 

وی ادامه داد: در نوروز امسال، سه هزار و ۶۵۰ تن از فرهنگیان استان فارس به عنوان عوامل اجرایی درستادهای اسکان ومدارس مشغول به فعالیت بودند. 

رییس ستاد تسهیلات نوروزی آموزش و پرورش فارس با اشاره به فعالیت تیم های پشتیبانی برای بازدید از تاسیسات مدارس محل اسکان و تیم های بازرسی و نظارت بر مدارس محل اسکان گفت: در این مدت، تعداد زیادی از سرایداران مدارس و عوامل اجرایی اسکان در بازدید ها و براساس گزارش های مردمی و بازرسان تشویق شدند. 

آذری افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی مانند برگزاری نمازهای جماعت در پایگاه ها، برپایی ایستگاه های نقاشی و تلاوت قرآن برای کودکان، غرفه های فرهنگی و صنایع دستی دانش آموزان و فرهنگیان و نمایشگاه های عفاف و حجاب و مذهبی و ایستگاه های مطالعه از برنامه های جنبی ستاد تسهیلات نوروزی آموزش و پرورش فارس بود. 

فرشید سیاری مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش پیش از این گفته بود که تا ۱۳ فروردین ۹۴استان های فارس، خراسان رضوی،اصفهان، خوزستان،هرمزگان وگیلان پذیرای بیشترین مسافران نوروزی درستادهای اسکان فرهنگیان بودند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.