رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حکم اعدام چاقو کش سریالی جهرم در انتظار تایید دیوان عالی کشور

۱۴:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۲۱
مدیر کل دادگستری فارس خبر داد

حکم اعدام چاقو کش سریالی جهرم در انتظار تایید دیوان عالی کشور

القاصی مهر در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت پرونده چاقوکشی در شهر جهرم نیز تأکید کرد: حکم متهم که اعدام است صادرشده و در حال حاضر در انتظار تایید دیوان است.

علی القاصی مهر در نشست خبری به مناسب هفته قوه قضاییه در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر، مبنی بر وضعیت پرونده حمله به علی مطهری در شیراز تأکید کرد: تمامی اشخاصی که در این پرونده دخیل بوده‌اند را شناسایی کردیم.

وی تصریح کرد: مماشاتی در این خصوص مطرح نیست اما دستگاه قضایی استان فارس به‌تمامی ابعاد یک پرونده رسیدگی می‌کند.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس در پاسخ به سخنان خبرنگار دیگری در خصوص این پرونده نیز تأکید کرد: افراد مرتبط با این پرونده شناسایی، کیفرخواست صادرشده و در شرف مشخص شدن وقت رسیدگی به این پرونده است.

القاصی مهر در ادامه سخنان خود در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری در خصوص دستگیری برخی از دانشجویان در هنگام سفر رئیس‌جمهور به استان فارس نیز گفت: از هر دو طرف که با یکدیگر درگیر شدند دستگیری داشتیم ولی این افراد هیچکدام شکایتی از یکدیگر نداشتند اما پرونده تشکیل‌ شده و در حال رسیدگی است.

وی در خصوص وضعیت تخریب خانه‌های تاریخی در شیراز نیز تأکید کرد: البته تاکنون منزل تاریخی ثبت ‌شده تخریب نشده اما باید تمامی کارها طبق قانون انجام شود و ما با هرگونه رفتار خلاف قانون برخورد می‌کنیم.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس افزود: میراث فرهنگی استان فارس باید بیش از این به فکر منازل تاریخی ثبت ‌شده باشد و اگر هم ‌خانه ظرفیت ثبت شدن را دارد باید این کار را انجام دهند.

القاصی مهر در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگاری در خصوص وضعیت پرونده چاقوکشی در شهر جهرم نیز تأکید کرد: حکم متهم که اعدام است صادرشده و در حال حاضر در انتظار تایید دیوان است.

اما دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت پرونده سرقت از بانک تجارت شیراز، گفت: این پرونده در حال بررسی است اما متأسفانه این بانک دارای دوربین مناسب نیز نبوده و هیچ تلاشی برای شناسایی سارق انجام نداده اند که البته این کار به دلیل بیمه بودن پول بانک است.

مناقصات زیر نظر بازرسی استان انجام می‌شود

اما مدیرکل بازرسی استان فارس نیز در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر، مبنی بر نظارت بر انجام مناقصات و اعتراض شرکت‌های پیمانکاری نیز گفت: به‌طور کامل بر مناقصات نظارت می‌شود و حتی برای مناقصه‌های شهرداری شیراز یک نفر ناظر حضور دارد.

کاظم اکرمی ادامه داد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که مناقصات زیادی در شیراز برگزار می‌شود که نمی‌شود برای تمامی تنها ناظر گذاشت اما به‌طور حتم نظارت کلی وجود دارد.

وی در خصوص تعرفه‌های درج‌ شده بر قبض تلفن‌های ثابت در شیراز نیز گفت: در این خصوص پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد که رفتار غیرقانونی انجام نشود.

در ادامه این نشست رئیس‌کل دادگستری استان فارس نیز با اشاره به فعالیت‌های انجام‌ شده در سال گذشته و جاری، گفت: سال گذشته ۶۸۵ هزار و ۳۶۳ فقره پرونده وارد دستگاه قضايی فارس شده كه ۷۰۲ هزار و ۱۵۴ فقره از كل پرونده‌ها تا پايان سال ۹۳ مختومه شده است.

علی القاصی مهر تأکید کرد: اكنون فرايند رسيدگي به جرائم مهم و خشن به ۴۵ تا ۵۰ روز کاهش‌یافته و تلاش شده كه اجرای برخی از احكام، درملأعام باشد تا مردم شاهد اجرای حدود الهی برای مرتكبان جرائم مهم و خشن باشند.

وی در خصوص کاهش زمان دادرسی نیز تصریح کرد: كاهش اطاله دادرسی نيز همچنان به‌عنوان يک اولويت مدنظر بوده بطوريكه با اعزام دادرس به شعبی كه ورودی پرونده بيشتری داشته، زمينه كاهش زمان دادرسی را فراهم كرده‌ايم.

رئيس كل دادگستري فارس با اشاره به كاهش ۲۰ درصدی در وقوع انواع سرقت نیز گفت: استان فارس در اين زمينه تنها استانی است كه با كاهش جرائم سرقت مواجه بوده است.

القاصی مهر در خصوص توجه به پیشگیری از وقوع جرم در استان فارس نیز یادآور شد: رتبه فارس در پيشگيری از وقوع جرم در كشور ممتاز است که ثمره ان کاهش سرقت و دعوا است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تکریم ارباب رجوع نیز در دستور کار قرار دارد افزود: تمام مسئولان و مديران دستگاه قضا حداقل يک روز در هفته را به ملاقات عمومی اختصاص داده‌اند و در اين رابطه طی سال گذشته دو هزار و ۵۵۴ ديدار مردمی و رسيدگی به درخواست‌های مردمی به ‌شكل ويژه انجام شده است.

وی در خصوص جایگاه شوراهای حل اختلاف استان فارس نیز تاکید کرد: يك سوم پرونده‌های طرح شده در شعب شوراهای حل اختلاف استان به مصالحه منجر شده كه آمار مطلوبی محسوب می شود، از طرفي بيش از ۷۰ درصد مراجعان به اين شوراها، از عملكرد آنها اعلام رضايت كرده‌اند.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس ادامه داد: در سال ۹۲ تعداد ۳۳ فقره پرونده و در سال ۹۳ نيز ۳۱ پرونده قصای منجر به صلح و بخشش شده است.

القاصی مهر تاکید کرد: در پايان سال ۹۳ بالغ بر هزار و ۶۵۶ فقره پرونده از موجودی اين شعب كاسته شده و بالغ بر ۳۵ هزار و ۴۹۴ پرونده كه حدود ۳۲ درصد كل پرونده‌های شوراهای حل اختلاف را شامل می ‌شود، به صلح و سازش منتهی شده است.

وی در خصوص رسیدگی به وضعیت زمین خواری در استان نیز یادآور شد: در سال گذشته بالغ بر سه هزار و ۵۸ هكتار از اراضي تصرف شده به ارزش تقريبی ۵۸۶ ميليارد و ۸۴۴ ميليون ريال به دولت بازگردانده شده است.

رئيس كل دادگستری استان فارس در خصوص وضعیت زندانیان غیر عمد نیز تصریح کرد: جمع كل بدهی زندانيان آزاد شده به ‌واسطه تلاش‌های ستاد ديه بيش از ۸۶۳ ميليارد ريال است که بخشی از اين ميزان توسط شاكيان بخشيده و مابقی نيز با همراهی مردم، نيكوكاران و خيرين و راهكارهاي انديشيده شده توسط ستاد ديه تامين و زمينه آزادي زندانيان فراهم شده است.

القاصی مهر ادامه داد: تعداد هزار و سه نفر زندانی جرائم غيرعمد در زندان‌های فارس محبوس هستند./مهر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.