رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اسکان بیش از ۱۱۴ هزار خانواده در مدارس استان فارس

۱۳:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۰۵
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد

اسکان بیش از ۱۱۴ هزار خانواده در مدارس استان فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: امسال بیش از ۷۰۲ هزار نفر در قالب ۱۱۴ هزار و ۴۰۰ خانواده و در مجموع یک میلیون و ۷۵۵هزار و ۲۵ نفر روز در مدارس و اماکن متعلق به آموزش وپرورش فارس پذیرش شدند.

حمیدرضا آذری اظهار داشت: امسال بیش از ۷۰۲ هزار نفر در قالب ۱۱۴ هزار و ۴۰۰ خانواده و در مجموع یک میلیون و ۷۵۵هزار و ۲۵ نفر روز درمدارس و اماکن متعلق به آموزش وپرورش فارس پذیرش شدند.

آذری با بیان اینکه در نوروز ۹۳ یک میلیون و ۸۱۵ هزار نفر توسط آموزش و پرورش فارس اسکان داده شده بودند به کاهش ۳ درصدی در آمار اسکان مسافران اشاره کرد و گفت: همزمانی ایام فاطمیه(س) با عید نوروز، بارندگی‌ها و شرایط جوی را می‌توان از علت‌های کاهش این آمار دانست.

وی با تصریح اینکه کاهش آمار اسکان مسافران در اماکن تحت مدیریت آموزش و پرورش فارس، نمی‌تواند دلیلی بر کاهش تعداد گردشگران امسال باشد، افزود: امسال ۱۸ هزار و ۳۰۰ کلاس در قالب هزار و ۹۶۰ مدرسه و بیش از یک هزار و ۸۵۷ تخت در خوابگاه‌های دانش آموزی و دانشگاه فرهنگیان و خانه‌های معلم و ۶۵ سالن ورزشی و ۲۶ اردوگاه دانش آموزی درسراسر استان فارس برای پذیرش و اسکان مهمانان نوروزی آماده شده بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت: درشهر شیراز نیز هفت هزار و ۵۶۹ کلاس در ۹۲۰ مدرسه، هشت سالن ورزشی، سه خوابگاه دانشگاه فرهنگیان و سه خوابگاه دانش آموزی و اردوگاه شهید دستغیب برای این موضوع آماده شده بود. 

وی درباره وضعیت هزینه اقامت مسافران در اماکن آموزش و پرورش با بیان اینکه این اماکن با توجه به امکانات به سه‌ درجه الف، ب و ج تقسیم می‌شد، گفت: تعرفه‌های اقامت در هر یک از این اماکن متفاوت بود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: در مجموع ظرفیت اسکان ۳۱۹ هزار و ۲۶۲ نفر شب در سطح استان فارس و ۱۸۰ هزار و ۱۰۰ نفر شب در شیراز ایجاد شده بود.

رئیس ستاد تسهیلات نوروزی آموزش وپرورش فارس به امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مهمانان نوروزی اسکان داده شده در مدارس اشاره کرد و افزود:بیش از ۷۳ هزار تخته پتو،  بیش از ۲ هزار دستگاه اجاق گاز، بیش از ۲ هزار دستگاه تلویزیون و غیره از جمله این امکانات بود. 

وی به راه‌اندازی سامانه رزرو اینترنتی با مراجعه به پایگاه اینترنتی http://eskan.medu.ir اشاره کرد و افزود: امسال انجام رزرو اینترنتی از ۱۰ اسفند برای کلاس‌ها و از ۲۰ اسفند برای باشگاه فرهنگیان صورت می‌گیرد. 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.