رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تبدیل خانه های تاریخی شیراز به کانون جرم

۱۱:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۲۸

تبدیل خانه های تاریخی شیراز به کانون جرم

رییس کل دادگستری استان فارس گفت:خانه های تاریخی شیرازباید در اطراف حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) توسط دستگاه مسوول مراقبت و محافظت شود و متاسفانه برخی از این خانه ها به رغم ارزش تاریخی که دارند به مرکز آمد و شد معتادان و کانون جرم خیزی تبدیل شده است.

علی القاصی مهر، یکشنبه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا اظهار داشت : تخریب برخی از این خانه ها برای اجرای طرح توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در طرح توسعه قرار دارد از این رو دستگاه متولی و میراث فرهنگی باید نسبت به شناسایی و ثبت خانه هایی که ارزش تاریخی دارند اقدام کند و به مراقبت و نگهداری از آن نیز همت داشته باشد.

رییس کل دادگستری استان فارس گفت: نمی توان برای نگهداری و حفاظت از این خانه ها ولو اینکه ارزش تاریخی داشته باشند هیچ اقدامی نکرد و این اماکن به مرکز استعمال مواد مخدر تبدیل شود و در عین حال مانع از تخریب آن نیز شد.

القاصی با اشاره به اینکه قانون در چارچوب ضوابط و مقررات در باره این خانه ها باید رعایت شود گفت: میراث فرهنگی باید تلاش بیشتری برای نگهداری این خانه ها داشته باشد ، متاسفانه برخی از این خانه ها به حال خود رها شده است و برای حفاظت و نگهداری از آن هیچ اقدامی صورت نگرفته است .

خانه های دارای ارزش تاریخی اطراف حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) که در محدوده ای به وسعت ۵۷ هکتار قرار دارد به صورت شبانه تخریب می شوند و هیچ نهاد یا سازمانی مسوولیت تخریب آن را به عهده نگرفته است .

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.