رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افتتاح حسینیه حضرت موسی بن جعفر (ع) شیراز

۱۸:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۲۸

افتتاح حسینیه حضرت موسی بن جعفر (ع) شیراز

حسینیه حضرت موسی بن جعفر (ع) به همت ناحیه بسیج دانشجویی و سپاه عشایر استان فارس در شیراز افتتاح شد.

بعدازظهر امروز به‌ مناسبت ماه مبارک رمضان و سالروز شهادت دکتر بهشتی با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت‌الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و همچنین با حضور سردار غلامحسین غیب پرور فرمانده سپاه فجر فارس، کارکنان رسمی و وظیفه سپاه ناحیه عشایر و بسیج دانشجویی فارس، دانشجویان و عشایر افتتاح شد.

در این مراسم امام جمعه شیراز با اشاره به سوره یوسف اظهار داشت: به فرموده قرآن کریم، همان پیراهن وسیله غم و غصه حضرت یعقوب، سبب آغاز ماجرای خاص آن حضرت شد.

وی بابیان اینکه خداوند متعال مقدر کرد که با پیراهن همان یوسف آغاز آسایش، آرامش و راحتی خاطر حضرت یعقوب فراهم شود افزود: نکته بسیار ظریفی در این مورد وجود دارد که در عالم خلقت متمرکز و مستتر است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس اضافه کرد: قرآن آب را مایه حیات، سبزی و طراوت قرار داد و آتش را از همان سبزی و درخت بیرون آورد، یعنی آب‌وآتشی که ضد یکدیگر هستند از یکجا نشات می‌گیرد.

ایمانی در ادامه بابیان اینکه ربوبیت و مدیریت عالم در دست خدای بزرگ است ادامه داد: قدرتی، عالم آفرینش را اداره می‌کند که از حیطه بشر خارج و از دسترس انسان بیرون است.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های حضرت موسی بن جعفر (ع) بیان داشت: سایه فرزندان این امام بزرگوار بر کشورمان قرار گرفته است.

در این مراسم فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه از شب شهادت حضرت موسی بن جعفر (ع) تصمیم به احداث حسینیه‌ای واقع در ناحیه بسیج دانشجویی و سپاه ناحیه عشایر فارس گرفتیم گفت: از همان آغاز ساخت، حسینیه مزین به‌نام حضرت موسی بن جعفر (ع) و در مدت ۴۵ روز ساخته شد که نشان دهنده یک کار جهادی است.

وی بابیان اینکه استفاده از حسینیه حضرت موسی بن جعفر (ع) برای عموم مردم در اقامه نماز آزاد است، بر راه‌اندازی هیئت عزاداری و همچنین پایگاه مقاومت بسیج در این حسینیه تاکید کرد.

به گزارش فارس، حسینیه حضرت موسی بن جعفر (ع) به همت ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس و سپاه ناحیه عشایر این استان در میدان امام حسین (ع) روبه‌روی استانداری فارس، بین سپاه ناحیه عشایر و ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در شیراز احداث ‌شده است.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.