رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزای دومین شب شعرسبط‌ ‌‌النبی(ع)درشیراز

۱۹:۰۶ - ۲۰۱۵/۰۶/۲۹

برگزای دومین شب شعرسبط‌ ‌‌النبی(ع)درشیراز

مدیر حوزه هنری استان فارس گفت: دومین شب شعر "سبط‌ ‌‌النبی(ع)" با حضور ۱۰۰ تن شاعران آئینی و نماینده ولی فقیه در آرامگاه حافظ برگزار می‌شود.

مهدی نجابت  با اشاره به برگزاری دومین دوره شب شعر ‌سبط‌ ‌النبی(ع) اظهار داشت: این شب شعر همزمان با میلاد امام حسن(ع) در آرامگاه حافظ  و با حضور ۱۰۰ تن از شاعران آئینی و نماینده ولی فقیه در استان فارس برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته استقبال خوبی از این مراسم صورت گرفت، عنوان کرد: شب شعر سبط ‌النبی(ع) با محوریت امام حسن مجتبی(ع) و در مدح و ثنای آن بزرگوار چهارشنبه ۱۰ تیر برگزار می‌شود.

مدیر حوزه هنری فارس با تاکید بر شعرخوانی ۱۵ شاعر در این شب شعر افزود: احد ده بزرگی، محمد امین جعفری، خلیل شفیعی، هادی فردوسی، ایوب پرندآور و دیگر شعرای مطرح در شب شعر سبط ‌النبی(ع) شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به حضور امام جمعه شیراز در این مراسم گفت: این شب شعر بهانه‌ای برای دیدار صمیمانه نماینده ولی فقیه آیت‌الله ایمانی با شعرای آئینی استان است.

نجابت با اشاره به غیرقابل انکار بودن اثرگذاری شعر در میان انواع ژانرهای ادبی برای انتقال مفاهیم، افزود: شیراز به‌عنوان پایگاه اصلی شعر ایران در ترویج شعر آئینی سابقه طولانی و ارزشمند  دارد که شب شعر سبط النبی(ع) نیز در ادامه این مسیر  پرافتخار گام‌های بزرگی برداشته است.

وی بیان کرد: شاعرانی از شهرستان‌های شیراز، فسا، جهرم، خرامه، ارسنجان و مرودشت در دومین شب شعر سبط‌النبی(ع) حضور دارند و پس از مراسم شعرا در ضیافت افطار با نماینده ولی فقیه در استان فارس هم‌سفره می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.