رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برگزاری «اعتکاف رمضانیه» در استان فارس

۰۹:۰۷ - ۲۰۱۵/۰۷/۰۱

برگزاری «اعتکاف رمضانیه» در استان فارس

اعتکاف رمضانیه با حضور پرشور بیش از ۶۰۰ نفر از دانش‌آموزان شیراز در مسجد جامع شهدای این شهر برگزار شد.

در غروب هفتم تیرماه مصادف با یازدهم ماه مبارک رمضان بیش از ۶۰۰ نفر از دانش‌آموزان نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شهر شیراز وارد مسجد جامع شهدای این شهر شدند تا خود را برای حضور در خانه خدا در راستای تقویت معنوی آماده و مهیا سازند.

برای حضور در این آئین معنوی بیش از ۶۰۰ نفر از دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و متوسطه دوم در شهر شیراز با مراجعه به مدارس خود برای حضور در این اعتکاف اعلام آمادگی کردند در حالی که اداره کل آموزش و پرورش استان فارس تنها ظرفیت ثبت‌نام و پذیرش ۴۵۰ نفر از دانش‌آموزان را داشت.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ نفر از دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم نواحی چهارگانه شهر شیراز برای حضور در اعتکاف رمضانیه ثبت‌نام کردند افزود: دانش‌آموزان با حضور در اعتکاف نه تنها به تقویت ابعاد معنوی شخصیت خود می‌پردازند در برنامه‌های مختلف از جمله حلقه صالحین، برگزاری مسابقات قرآنی، نمایشگاه شهدای لشکر ۱۹ فجر استان فارس، نمایشگاه کتاب و کلاس‌های آموزش خبرنگاری که در ایام اعتکاف برای آنها اجرا می‌شود نیز شرکت می‌کنند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس با بیان اینکه امسال هشتمین سالی است که اعتکاف دانش‌آموزان استان فارس همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: این اعتکاف هر سال در بین روزهای ۱۲ تا ۱۵ ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

کلاری هدف از برگزاری اعتکاف دانش‌آموزی را افزایش فضای معنوی، تقویت روحیه عبادت و بندگی و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: دانش‌آموزان شهرستان‌های استان نیز برای حضور در اعتکاف رمضانیه اعلام آمادگی کردند و امسال استقبال دانش‌آموزان استان از این آئین معنوی ۲۰ درصد افزایش یافته است.

محمد نظری، معاون پژوهشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان فارس، نیز دلیل برگزاری اعتکاف دانش‌آموزان در ماه مبارک رمضان را عدم حضور آنها در اعتکاف ایام‌البیض در ماه رجب عنوان کرد و اظهار داشت: دانش‌آموزان باید از این فرصت استفاده بهینه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه استقبال دانش‌آموزان برای حضور در اعتکاف رمضانیه امسال بسیار بیشتر از سال‌های گذشته بوده است خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه‌های محتوایی، مهارتی و معنوی برای روزهای اعتکاف برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است تا خودسازی بیشتری برای آنها در بر داشته باشد.

معاون پژوهشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان فارس تأکید کرد: شورای فرهنگ عمومی استان برای تقویت این برنامه و گسترش آن باید امکانات بیشتری در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا بتوان ظرفیت آن را افزایش داد و دانش‌آموزان بیشتری را پذیرش کرد.

عیسی ملک‌پور، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان فارس، در جمع دانش‌آموزان معتکف در اعتکاف رمضانیه این دانش‌آموزان را خوبان و برترین‌های جمع همسالان آنها دانست خطاب به معتکفان در حریم امن الهی اظهار داشت: شما در ایام اعتکاف در کنار بهترین، کامل‌ترین و نمونه‌ترین همسالان خود قرار دارید.

وی با بیان اینکه شما باید برای دیگر همسالان و دوستان خود الگو باشید افزود: دوستان شما باید از رفتار و کردار شما که متأثر از حضورتان در اعتکاف است درس بگیرند و رسالت شما نسبت به دوستانتان سنگین است.

تعدادی از دانش‌آموزان که در این اعتکاف حضور داشتند در گفت‌و‌گو با تسنیم از برگزاری چنین برنامه معنوی و روح‌بخشی ابراز خرسندی کردند و گفتند این برنامه به ما کمک می‌کند تا روحیه خود را بهتر تقویت کنیم و استفاده از برنامه‌های مختلف و دسته‌جمعی برای ما بسیار مفید و مؤثر بوده است و امیدواریم اجرای چنین برنامه‌هایی تداوم داشته باشد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.