رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شیراز آماده میزبانی جام جهانی کشتی ۲۰۱۶ می شود

۱۳:۰۴ - ۲۰۱۵/۰۴/۰۶

شیراز آماده میزبانی جام جهانی کشتی ۲۰۱۶ می شود

رئیس هیئت کشتی فارس با اشاره به میزبانی شیراز برای مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ گفت: خانه کشتی شیراز برای مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ تکمیل شود.

زین‌العابدین عرب اظهار داشت: تیم کشتی استان فارس یکی از سه تیم برتر کشور است و علاوه برآن امکانات ورزشی و رفاهی شیراز سبب شد که این شهر به عنوان میزبان مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ از سوی فدراسیون جهانی کشتی انتخاب شود.

وی با اشاره به عضویت هیئت کشتی فارس در فدراسیون کشتی کشور گفت: در صحبت‌هایی که با آقای خادم در مجمع کشتی و در جلسات فدراسیون شد، بنا شد که شیراز به عنوان میزبان مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ به فدراسیون جهانی کشتی معرفی شود.

عرب افزود: رقابت برای میزبانی بین مسکو و شیراز بود که در نهایت پس از تائید فدراسیون و بازدید نماینده فدراسیون جهانی کشتی از امکانات ورزشی و رفاهی شیراز، این شهر به عنوان میزبان مسابقات انتخاب شد.

وی با بیان اینکه امکانات شیراز برای مسابقات کافی نیست، خاطرنشان کرد: سالن شهید دستغیب نیاز به مرمت و تعمیر دارد و خانه کشتی شیراز نیز تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته و باید تمامی مسئولان برای آماده کردن این مکان‌ها تلاش کنند.

رئیس هیئت کشتی فارس با بیان اینکه ۸ کشور در این مسابقات شرکت می‌کنند، تصریح کرد: حضور کشورهای روسیه، ترکیه، آذربایجان، مجارستان، آمریکا و ایران تائید شده و مابقی هنوز اعلام نشده است.

عرب با بیان اینکه انعکاس و پوشش خبری این رویداد ورزشی بسیار مهم است، از صداوسیما و دیگر رسانه‌ها تقاضا کرد برای پوشش مناسب این مسابقات تمام توان را به کار بگیرند.

وی بیان کرد: تمامی شرکت‌ها و افرادی که می‌توانند اسپانسر این مسابقات شوند می‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند چراکه بازتاب جهانی این رویداد ورزشی فرصتی مناسب در اختیار این افراد قرار می‌دهند.

زیرساخت‌های شیراز برای میزبانی مسابقات جهانی کشتی ۲۰۱۶ آماده است

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به میزبانی شیراز برای مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ گفت: تمامی امکانات زیرساختی شیراز برای برگزاری مسابقات جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ آماده است.

غلامرضا کمانه با اشاره به فراهم بودن امکانات زیرساختی این شهر برای برگزاری مسابقات جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ اظهار داشت: سالن شهید دستغیب و سالن‌های مجاور آن برای برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی آماده است و سالن ۶ هزار نفری و خانه کشتی شیراز نیز تا سال ۲۰۱۶ تکمیل می‌شود.

وی گفت: سالن ۶ هزار نفری شیراز تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل ۱۷.۵ میلیار د تومان اعتبار نیاز دارد که امید است  تا زمان برگزاری مسابقات به اتمام برسد.

کمانه با بیان اینکه در صورت تکمیل نشدن این سالن دیگر امکانات و سالن‌های ورزشی شیراز برای برگزاری مسابقات آماده است، افزود: منابع و اعتبارات استانی برای برگزاری و آماده کردن امکانات ورزشی شیراز کافی نیست و باید فدراسیون کشتی و وزارت ورزش در این زمینه تسهیلات لازم را در اختیار استان فارس قرار دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس برگزاری مسابقات جهانی را یک دانشگاه فنی در زمینه کشتی برای جامعه ورزشی استان و کشور دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر این امر در زمینه توسعه گردشگری و توریسم ورزشی نیز بسیار مهم است.

کمانه گفت: زمان برگزاری مسابقات هنوز از سوی فدراسیون جهانی کشتی اعلام نشده است.

 

دیدگاه‌ها

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.